Завзяті готуються до НМТ самостійно

Сьогодні в рубриці «Історія успіху» розповімо про успішних учасниць НМТ, які самостійно готувалися до тестування й отримали по 200 балів з одного предмета, — Валерію Цифру й Дарину Уманець.

Випускниця Мукачівського ліцею № 8 та Ужгородського наукового ліцею Валерія Цифра отримала максимально можливі 200 балів на тестуванні з англійської, яка для неї була другою іноземною мовою після німецької. Її дівчина почала вивчати у п’ятому класі. «Але цей фактор як допомагав, так і заважав, зізнається учасниця НМТ. Щось спільне між цими двома мовами все-таки є, тож людський мозок так легко може їх сплутати у найнеочікуваніші моменти…»
Попри те, що дівчина роками відвідувала репетиторів (і то тільки тому, що їй справді дуже подобалося вивчати іноземні мови, на чому вона наголошує), готуватися до найважливішого іспиту учнівства вирішила самостійно. Переконалася ж бо на власному досвіді: справжній стрибок у розумінні мови, збільшенні словникового запасу та прокладенні доріжки до вільного володіння англійською відбувся після того, як вона взяла ситуацію під контроль. «Несподівано виявилося довготривалі сидіння в телефоні теж можуть дати хороші плоди (!) І пасивне вивчення через соцмережі, різні пости, відео та серіали може стати тим, що зрушить з точки “я, здається, знаю всю граматику, але що ж робити далі?”», — згадує Валерія, зауваживши, що саме після вивчення англійської в такий спосіб у її житті настав момент упевненості та вільності в мові. А тому останні два роки вона не відчувала ніякої потреби в репетиторах і додатково витрачених на навчання годинах.
Однак виокремлює героїня нашої рубрики ще один фактор, який позитивно вплинув на якість її підготовки до НМТ: «Цьогорічний випуск пережив багато історичних подій, що супроводжувалися різними, іноді незвичними і неочікуваними форматами навчання та навіть складанням державного екзамену. Після пережитих дистанційних навчань, уроків у підвалах без світла ми до останнього не знали, що нас чекає в день тестування. Але, як виявилося, це становище неочікувано вплинуло на мій ідеальний результат НМТ з англійської мови».
Отже, можливість приділяти більше часу вивченню англійської та перевірена на власному досвіді методика підготовки до НМТ привела Валерію до такого важливого для неї успіху на тестуванні.

«Єдине, що можу порадити майбутнім учасникам НМТ це відчувати себе, зазначає героїня рубрики.  Тільки вам знати, чи не вистачає ще чогось для омріяних результатів. І як би світ навколо не тиснув йому на зло хоча б іноді варто переступити лінь та небажання». 

Звичайно, ми розуміємо: така підготовка не для кожного. Щоб якісно самостійно підготуватися до НМТ, потрібні і неабияка наполегливість, і самодисципліна. Валерії такий досвід виявився під силу, адже юнка прагне до самовдосконалення і постійно працює над цим. Дівчину надихають виняткові особистості, та й вона сама. Іноді, зізнається Валерія, також хочеться бути кимось, але прирівнювання себе до когось, вважає, може демотивувати та принизити на тлі цих людей. Тому вона щоразу собі нагадує, що все робить тільки для свого майбутнього і близьких. Для того, щоб стати успішною і ніколи не припиняти саморозвитку. А пояснення такого бажання в неї непересічне і, зауважимо, не позбавлене почуття гумору: «Нічого конкретного не хочу уявляти, адже моя любов до математики не зупиниться, поки не врахує всі можливі і неможливі варіанти та їх комбінації».
Друга наша героїня  випускниця Вінницького ліцею № 34 Дарина Уманець отримала омріяні 200 балів на тестуванні з історії України, підготувавшись до іспиту, як і Валерія, самостійно. Завдячує високому результату натхненню у вивченні улюбленого шкільного предмета.
«Пандемія COVID-19, а потім жахлива війна, яку розв’язала росія, безперечно, перевернули всі наші уявлення та плани на майбутнє, — зізнається дівчина. — Моє життя не стало винятком. На шкільні роки випали тяжкі випробування, звичайне навчання затьмарили проблеми сьогодення. Але, зібравши всю волю, я намагалася займатися тим, що завжди приносило мені радість: я вчила прекрасну науку, що стоїть на перехресті двох часових ліній історію. Саме розвиток у цій науці давав мені сили і натхнення жити далі у найскрутніші часи».
Стратегію підготовки до НМТ Дарина, як і Валерія, теж виробила для себе самостійно. Найперше використовувала посібники з підготовки до ЗНО та НМТ за минулі роки, переглядала відео на YouTube, використовувала інші інтернет-ресурси.
Дівчина впевнена: запорукою успішної підготовки є власне щире бажання учасника. Вона рекомендує займатися самоосвітою і не покладатися лише на репетиторів, навіть якщо вони найкращі в Україні. Адже саме ви  запорука власного успіху. А ще Дарина підказує: предметом на вибір вибирайте саме той, який найбільше подобається, — тоді підготовка буде в задоволення. Та окрім усього цього, майбутнім учасникам НМТ / ЗНО юнка радить не зациклюватися на одній лише підготовці, а жити звичайним повноцінним життям. Адже переконана: психологічний фон має вагомий вплив на результати. 

Варто зауважити, що Дарина, як і Валерія, досить свідома і самоорганізована. Зізнається: «Моїм орієнтиром є комплексний образ свідомого українського громадянина, що цікавиться історією та культурою свого народу. Але якщо виокремити саме когось одного, то це, напевно, Грушевський одна з найяскравіших постатей української історичної науки».
Тож і не дивно, що через десять років дівчина бачить себе особистістю, яка розвиватиметься в історії: отримає ступінь магістра, а можливо, навіть стане доктором філософії. Дарина мріє бути викладачем, тож свою діяльність бачить як освітянсько-просвітницьку.
«Усім майбутнім учасникам чи то НМТ, чи то ЗНО я бажаю найкращих справедливих результатів. Нехай щастить із завданнями, але працюйте наполегливо  — і успіх на НМТ гарантовано. А ще не хвилюйтеся та насолоджуйтеся життям навіть у цей тривожний рік перед складанням іспиту. Слава Україні!»

Подiлитися новиною: