ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Чи прийматимуть для вступу до ЗВО 2022 року сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти минулих років?
Згідно Умовами прийому 2022 року під час вступу до навчальних закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати ЗНО 2019-2022 років.
Які навчальні предмети є обов’язковими для проходження ЗНО/ДПА 2022 року?
Для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковим є проходження ДПА у формі ЗНО із чотирьох навчальних предметів: українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест “Атестаційні завдання”), математика, історія України (субтест “Період 1914- початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти, один з навчальних предметів із переліку. Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Коли розпочнеться реєстрація для участі у ЗНО 2022 року?
Реєстрація для участі у ЗНО 2022 року триватиме з 01 лютого до 09 березня (включно). Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 01 березня 2022 року (включно).
Як можна отримати дублікат сертифіката ЗНО?
Протягом 2021 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2018–2021 роках.У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2018 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікати сертифікатів».
Яка різниця між тестами «Математика» і «Математика (завдання рівня стандарту)»?

Тест із математики (завдання рівня стандарту) містить 26 завдань. Його мають вибирати випускники цього року, які вивчають у школі математику на рівні стандарту і не планують використовувати результат із математики за шкалою 100‒200 балів для вступу до закладів вищої освіти. За результатами проходження цього тесту випускники отримають лише оцінку ДПА за шкалою 1‒12 балів. Сертифікаційна робота з МАТЕМАТИКИ містить 32 завдання. Цей тест мають проходити всі, хто бажає використовувати результат з математики за шкалою 100‒200 балів для вступу до закладів вищої освіти. Результат ДПА для випускників, які вивчали математику на рівні стандарту, буде встановлюватися за виконання 26 завдань, а для тих, хто вивчав на профільному рівні, ‒ за 32 завдання.