ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Яка максимальна кількість предметів на ЗНО-2021?
Для проходження ЗНО учасники можуть вибрати щонайбільше п’ять навчальних предметів.
Чи прийматимуть для вступу до ЗВО 2021 року сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти минулих років?
Згідно з Умовами прийому 2021 року під час вступу до навчальних закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати ЗНО 2018‒2021 років.
ЗНО з яких предметів є обов’язковим 2021 року?
Випускники, які здобудуть повну загальну середню освіту у 2021 році, обов’язково мають пройти ДПА у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест «Атестаційні завдання»);
  • математика;
  • історія України (субтест «Період XX — початок XXI століття») або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один із навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Чи є обов’язковим 2021 року ЗНО з математики ?
Ні. Обов’язковою є ДПА з математики у формі ЗНО. Для випускників минулих років математика не є обов’язковим навчальним предметом.
Який тест з математики обрати для проходження ДПА/ЗНО 2021 року?
Як визначитися, яке ЗНО потрібно пройти: з української мови чи з української мови і літератури?
Вибір цього предмета залежить від спеціальності, на яку Ви плануєте вступати у 2021 році. Перелік предметів, потрібних для вступу на певну спеціальність, зазначено в Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти
Чи складніший тест з української мови і літератури, ніж минулорічний?
Ні, деякі завдання можуть видаватися складнішими, але насправді вони компетентнісного спрямування, а не складніші. Переважна більшість нових завдань дає змогу оцінити мовленнєву, читацьку компетентність учасника/учасниці, а не знання ним/нею правил. Нові завдання до текстів на читання відповідають найкращим міжнародним практикам, зокрема традиційним завданням PISA. В умовах дистанційного навчання підготуватися до тесту буде простіше.
Чи легко буде розібратися з бланками відповідей на тестування з української мови і літератури?
Усього під час тестування з української мови і літератури буде використано три бланки відповідей: бланк А – для закритих завдань, бланк Б – для завдань із короткою формою відповіді, бланк В – для завдання із розгорнутою формою відповіді. В інструкціях до виконання завдань буде зазначено назву бланка. У бланках відповідей буде позначено номери тестових завдань, відповіді на які необхідно надавати в кожному з бланків.
Коли розпочнеться реєстрація для участі у ЗНО 2021 року?
Реєстрація для участі у ЗНО 2021 року триватиме з 01 лютого до 05 березня включно. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 01 березня 2021 року включно.