ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Як дізнатися адреси пунктів тестування?
Запрошення-перепустку з адресами пунктів тестування буде розміщено на інформаційній сторінці учасника ЗНО 30 квітня.
Чи можна додати/змінити предмет для проходження ЗНО?
Змінити перелік навчальних предметів для проходження ЗНО неможливо.  Внести зміни учасники могли лише до 5 березня 2021 року.
Хто може зареєструватися для проходження ЗНО в додатковий період?
У зв’язку з карантином на території України ті, хто не встиг зареєструватися в основний період, можуть зареєструватися протягом додаткового періоду і взяти участь у додатковій сесії ЗНО.
Скільки триватиме додатковий період реєстрації?
Додатковий період реєстрації триватиме  впродовж 6-18 травня.
Чи складніший тест з української мови і літератури, ніж минулорічний?
Ні, деякі завдання можуть видаватися складнішими, але насправді вони компетентнісного спрямування, а не складніші. Переважна більшість нових завдань дає змогу оцінити мовленнєву, читацьку компетентність учасника/учасниці, а не знання ним/нею правил. Нові завдання до текстів на читання відповідають найкращим міжнародним практикам, зокрема традиційним завданням PISA. В умовах дистанційного навчання підготуватися до тесту буде простіше.
Чи легко буде розібратися з бланками відповідей на тестування з української мови і літератури?
Усього під час тестування з української мови і літератури буде використано три бланки відповідей: бланк А – для закритих завдань, бланк Б – для завдань із короткою формою відповіді, бланк В – для завдання із розгорнутою формою відповіді. В інструкціях до виконання завдань буде зазначено назву бланка. У бланках відповідей буде позначено номери тестових завдань, відповіді на які необхідно надавати в кожному з бланків.
Чи прийматимуть для вступу до ЗВО 2021 року сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти минулих років?
Згідно з Умовами прийому 2021 року під час вступу до навчальних закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати ЗНО 2018‒2021 років.
Як можна отримати дублікат сертифіката ЗНО?
Регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2018–2021 роках. У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2018 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікати сертифікатів».