Загальна інформація

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Відповідно до наказу МОН у 2024 році участь у сертифікації зможуть узяти не більше 1500 учителів початкової школи, по 1000 вчителів математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, а також не більше 500 учителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».

Реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації триватиме з 15 до 30 січня й проходитиме у два етапи:

  • основний (15–25 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (26–30 січня) – у межах загальної граничної кількості.

Український центр оцінювання якості освіти проведе незалежне тестування для вчителів:

  • початкових класів, математики та української мови і літератури 9 березня;
  • історії та громадянських дисциплін ー 14 вересня.
НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКИХ ДИСЦИПЛІН