Визначення рівня знань, поєднання праці й відпочинку — запорука успішної підготовки

Сьогодні в нашій рубриці ми розповімо про успішних учасників НМТ, які отримали по 200 балів із математики та фізики Артема Заболотного та Андрія Іванчишина.

Артем Заболотний, випускник Одеського ліцею «Приморський», називає себе типовим українським підлітком, та ще й доволі скромним. Навіть нашу анкету юнак заповнював на чуже прохання, не дуже, як то кажуть, прагнучи стати відомим. Хоча насправді йому є чим пишатися, адже, погодьмося, не кожному сучасному випускнику під снагу добре розумітися на таких предметах, як математика та фізика. 

Ділячись досвідом підготовки до НМТ та участі в тестуванні, юнак не шкодує майбутнім учасникам слушних порад, які перевірені на практиці.

Найперше Артем радить не зволікати з підготовкою до іспиту. Бо ж сам спочатку був упевнений, що вдасться і без особливих зусиль легко скласти всі предмети на 200. А все виявилося трішки складніше: для досягнення високого результату на НМТ він витратив майже 100 годин на підготовку. Та й то, зізнається, за тест з української мови отримав дещо меншу кількість балів, ніж сподівався. 

Юнак переконує: навіть якщо учасник ставить перед собою менш амбітну ціль, не зайвим буде пройти пробний тест хоча б за місяць, а краще за пів року до реального тестування. І навіть якщо немає конкретної цілі, варто все ж збільшити той час, який початково планували відвести на підготовку до НМТ. Окрім цього, потрібно раз на тиждень проходити ще й повний пробний тест. Усе це надважливо, особливо якщо навчаєтеся дистанційно. Артем також спочатку думав, що дистанційна освіта — просто відпочинок, але тепер, побачивши її еволюцію протягом останніх чотирьох років, уважає змішану форму навчання найкращою серед інших. Адже вона дає змогу опановувати важкий матеріал у класі й комфортно вчитися вдома, зокрема готуватися до вступних іспитів.

Важливість перевірки рівня знань за допомогою тестів Артем пояснює тим, що, розпочавши підготовку до НМТ з пробного тестування, можна побачити свої слабкі сторони і зосереджуватися передусім на них.Так можна не лише стимулювати себе, побачивши покращення результату, а й підготуватися до кількагодинного тестування, не витрачаючи час (крім як на самі пробні тести) на те, що й так добре знаєш і вмієш. «Особисто я не витратив більше години на підготовку до математики при 4050 годинах, витрачених на фізику», — зізнається юнак.

Так само фізиці змушений був присвятити левову частку свого часу в межах підготовки до НМТ інший герой наших «Історій успіху» Андрій Іванчишин — випускник спеціалізованої школи № 252 імені Василя Симоненка міста Києва. Чому? — Про це дізнаємося далі.

Веселий, розумний і цілеспрямований, Андрій любить цікаво проводити час і має широке коло спілкування. Однак останній рік шкільного навчання намагався приділяти більше уваги урокам. Попри насичене підготовкою до НМТ й олімпіад життя, юнак не забував добре відпочивати, що не стало завадою на шляху до успішного результату. Тож майбутнім учасникам НМТ він радить не забувати проводити час із сім’єю та розважатися з друзями, оскільки без відпочинку можна швидко «вигоріти». Варто відзначити, що відпочинок для хлопця був дійсно потрібен, адже так склалося, що тривалий час в його школі не було вчителів математики та фізики для 11 класу. Тож покладатися в підготовці до НМТ потрібно було лише на власні сили. Андрій вирішив готуватися до іспиту самостійно й завчасно. І в цьому йому неабияк пощастило, адже рідні та друзі не лише підтримали й не дали занепасти духом, а й надихнули на підкорення чергової вершини, адже знали: хлопець наполегливий, упорається й неодмінно порадує гідним результатом. Так і сталося: своїм прикладом Андрій довів, що кожен може навіть без супроводу вчителів чи репетиторів, а лише завдяки власним зусиллям пройти НМТ / ЗНО чи скласти будь-який інший іспит на високі бали. 

Та ми розуміємо, що за лаврами кожного успіху завжди стоїть важка праця. Андрій і сам зізнається: найважче було готуватися до тесту з фізики. Проте юнак зміг опанувати її завдяки YouTube-урокам, посібникам і збірникам задач. Майбутнім учасникам НМТ він радить насамперед вірити в себе, не засмучуватися, якщо щось не виходить, іти далі, незважаючи на перешкоди. 

Ким себе бачать ці два вже на сьогодні успішних юнаки через десять років? 

Як не дивно, Артем, якому, як і Андрієві, довелося під час підготовки до НМТ добряче попрацювати над фізикою, у майбутньому бачить себе вченим-фізиком, який працює у вільній Україні, що стрімко розвивається після перемоги над ворогом.Своєю чергою Андрій бачить себе успішною людиною, яка досягне своїх цілей завдяки старанням, буде радіти життю і своєю працею просуватиме світ уперед. 

Обидва юнаки впевнені, що зможуть реалізуватися у вільній Україні, що стрімко розвивається після перемоги над ворогом. А нині хлопці, як і ми, закликають усіх вірити в Україну, ЗСУ й робити все для перемоги!

Подiлитися новиною: