Відбулися вступні випробування в порядку експерименту для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» за технологією ЗНО

23 липня в п’яти містах України – Чернівцях, Львові, Києві, Одесі та Полтаві пройшли вступні випробування для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Право» за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

Дев’ять університетів країни, які долучилися до експерименту, здійснюватимуть прийом у магістратуру випускників-бакалаврів на підставі результатів  єдиного іспиту, формат проведення якого був максимально наближений до незалежного оцінювання випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

Базу тестових завдань із правознавства, загальної навчальної правничої компетентності та англійської мови розробляла робоча група, яка складалася з представників вищих навчальних закладів – учасників експерименту. Друк тестових зошитів, формування мережі пунктів тестування, проведення вступних випробувань, обробку бланків відповідей, а також визначення результатів здійснюють Український і регіональні центри оцінювання якості освіти.

Для проведення вступного іспиту на спеціальність «Право» з використанням технології зовнішнього незалежного оцінювання було створено 12 пунктів тестування: найбільше в столиці – п’ять, по два в Чернівцях, Львові й Одесі та один – у Полтаві. З 1 896 випускників-бакалаврів, які подали документи для вступу в магістратуру в порядку експерименту, прийшли на пункти тестування 1 743 особи (92 % від кількості зареєстрованих). Один вступник запізнився на іспит.

Достроково припинили роботу над тестом через виявлення в них протягом часу, відведеного на складання іспиту, засобів зв’язку 19 учасників. Таким особам результат буде анульовано. Дочасно припинив тест через погіршення стану здоров’я один учасник у Полтаві. З цих же причин не складав іспит абітурієнт у Чернівцях. Кілька учасників залишили пункти тестування під час вступного випробування після блоку «ТЗНПК», так і не завершивши екзаменаційної роботи.

З метою забезпечення прозорості та відкритості процесу проведення вступних випробувань за технологією зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється громадське спостереження. За дотриманням процедур тестування 23 липня стежило 13 громадських спостерігачів.

Правильні відповіді до тестових завдань іспиту в магістратуру на спеціальність «Право» за технологією ЗНО (блоки «Право», «ТЗНПК», «Англійська мова») оприлюднено на сайті Міністерства освіти і науки України.

Обробка бланків відповідей і документів пунктів тестування буде здійснена до 26 липня 2016 року. Результати вступних випробувань у порядку експерименту визначаються окремо за кожним із блоків тестових завдань у вигляді оцінок за шкалою 100–200 балів. Відомості з результатами учасників Український центр передасть до Єдиної державної електронної бази з питань освіти до 27 липня 2016 року.

Офіційне оголошення результатів тестування здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних стендах у приймальних комісіях і на сайтах вищих навчальних закладів – учасників експерименту.

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів вступних випробувань у порядку експерименту вступник – учасник експерименту має право не пізніше 29 липня 2016 року подати апеляційну заяву щодо результатів до Українського центру через приймальну комісію навчального закладу, який видав екзаменаційний листок.

Подiлитися новиною: