Ставлення суспільства до зовнішнього незалежного оцінювання

19 липня 2021 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології провели опитування щодо оцінювання громадянами України якості освіти в України.

Значна кількість запитань дослідників стосувалася ставлення респондентів до дистанційної освіти, упливу цієї форми здобуття освіти на різні складові освітнього процесу, труднощів, з якими стикалися родини під час дистанційного навчання їхніх дітей, ставлення батьків до вакцинації, готовності батьків до вакцинування своїх дітей.  

Значної уваги автори звіту приділили питанням ЗНО. Так, результати опитування свідчать, що 71% українців тією чи іншою мірою підтримують вступ до закладів вищої освіти за результатами ЗНО. 74% респондентів погодилися, що ЗНО сприяє рівності учасників на етапі вступу, а 58% дотримуються думки, що ЗНО зменшує рівень корупції на етапі вступу.

Варто зазначити, що опитування проводилося з 1 до 7 червня 2021 року, коли значна кількість респондентів з острахом ставилася до спроможності держави в безпечних умовах провести ЗНО. Водночас практика показала, що завдяки злагодженим діям Українського й регіональних центрів оцінювання якості освіти, департаментів освіти, педагогів й учасників ЗНО ми зуміли виконати всі завдання, пов’язані із проведенням оцінювання в безпечних умовах, створити передумови для здійснення вступної кампанії. 

Детальніше із результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Подiлитися новиною: