Вступні випробування 2025 року

Рік презентації результатів PISA-2018 в Україні

Рік тому Україна, одночасно з 79 країнами світу,  отримала результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018, які дозволяють порівнювати національну освітню систему з системами країн, що за розмірами, економічним потенціалом та історичним досвідом подібні до України.

Національний звіт за результатами PISA-2018 було оприлюднено синхронно з Міжнародним звітом ОЕСР за результатами PISA-2018.

Із публікацією звіту за результатами PISA-2018 робота, навіть у межах циклу PISA-2018, не завершилася. Навпаки, змістовна робота тільки розпочалася: аналітики Українського центру оцінювання якості освіти продовжують працювати над глибинним аналізом даних PISA-2018. На сьогодні

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у червні 2020 року ухвалила рішення про перенесення пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2021, який мав проходити у 2020 році, на 2021 рік.  Ухвалене ОЕСР рішення про зміну термінів дасть можливість якісно й повноцінно провести пілотний етап, а отже, ретельно підготуватися до основного етапу дослідження, що буде проведений у 2022 році. В Україні пілотний етап дослідження проходитиме у квітні-травні наступного року.

На сьогодні уже

  • перекладено тестові завдання, анкети, інструктивні матеріали;
  • сформовано вибірку пілотного етапу дослідження;
  • підготовлено усе необхідне для проведення дослідження в закладах освіти, що увійшли до вибірки дослідження.

Нагадаємо, що провідною галуззю циклу PISA-2022 буде математика, а додатковою інноваційною галуззю – креативне мислення. А для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проведемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі.

Подiлитися новиною: