Про ЗНО-2020 в цифрах: дані для освітніх експертів

Щороку Український центр оцінювання якості освіти, підсумовуючи проведення зовнішнього незалежного оцінювання, розміщує статистичні дані тестувань основної сесії у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ».

Нагадаємо: у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено:

  • портал відкритих даних за результатами основної сесії ЗНО 2016–2020 рр., де подано знеособлені результати зовнішнього незалежного оцінювання;
  • офіційні звіти про проведення ЗНО 2008–2020 рр. У них оприлюднено матеріали, що стосуються підготовки та проведення ЗНО, зведені дані про реєстрацію осіб, дані щодо ДПА та ЗНО з кожного навчального предмета. Найбільшою частиною офіційного звіту кожного року є другий том, що присвячений психометричним характеристикам сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання;
  • регіональні дані результатів ЗНО 2010–2020 рр. – деперсоніфіковані узагальнені дані про результати зовнішнього незалежного оцінювання на регіональному рівні (область, район, місто, район міста) з кожного навчального предмета.

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення ЗНО.

Зауважимо, що відповідно до положень Закону України від 18.06.2020 № 725-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року» здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, було звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Законом також було встановлено, що такі здобувачі освіти мали право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням. З огляду на це, відповідні дані не можуть бути використані для формулювання висновків про навчальні досягнення всієї сукупності здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, а також для порівняння з даними щодо результатів ДПА попередніх років.

Подiлитися новиною: