Пішов у засвіти Алґірдас Забуліоніс – великий друг Українського центру

Колектив Українського центру оцінювання якості освіти висловлює щирі співчуття з приводу смерті Алґірдаса Забуліоніса, видатного доктора математики, міжнародного консультанта з освітніх вимірювань, моніторингових досліджень якості освіти. Пішла з життя людина, яка внесла безцінний вклад у становлення та розвиток освітніх стандартів, освітньої політики та організації оцінювання якості освіти в Україні. Він завжди надихав колег власними ідеями щодо розвитку освіти в Україні.

Він був одним із перших фахівців, які збагатили вітчизняну систему освіти України світовим досвідом в організації освітніх вимірювань, проведенні загальнонаціональних стандартизованих тестувань. Саме завдяки безпосередній участі Алґірдаса Забуліоніса було підготовлено групу фахівців в Україні, які забезпечили реалізацію пілотного проекту з організації та проведення стандартизованого тестування. Він здійснював консультування Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти з широкого кола питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, організації вступу до закладів вищої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. За експертну підтримку, завдяки якій в Україні було успішно впроваджено систему систему зовнішнього незалежного оцінювання, Алґірдаса Забуліоніса було нагороджено державною нагородою – Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Алґірдас Забуліоніс все життя вирізнявся стійкістю характеру, послідовністю в діях, принциповістю, силою духу та наполегливістю, був людиною виняткової порядності, чесності.

Передчасна смерть Алґірдаса Забуліоніса – це непоправна втрата для освіти. Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині, близьким та колегам з приводу тяжкої втрати – смерті Алґірдаса Забуліоніса. Світлий і незгасний спомин про його добрі земні справи назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.

Вічна і світла пам’ять Алґірдасу Забуліонісу !

Подiлитися новиною: