PISA-2022: презентація Національного звіту — 5 грудня

У вівторок, 5 грудня, о 12:00 Український центр оцінювання якості освіти та Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНІСЕФ презентують національні результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

Це дослідження, започатковане Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECР) у 2000 році, нині об’єднує понад 80 країн, що представляють 80% світової економіки. Воно дає змогу оцінити рівень оволодіння 15-річними підлітками ключовими компетентностями, зокрема в галузі математики, читання та природничо-наукових дисциплін, необхідними для активної участі в суспільному житті. За підсумками цього дослідження уряди країн-учасниць отримують цінні дані, що слугують об’єктивним підґрунтям для прийняття виважених управлінських рішень у галузі загальної освіти.  

Наша країна долучилася до PISA в сьомому циклі, основний етап якого проходив у 2018 році. А восени 2022 року, попри виклики й перешкоди, спричинені повномасштабною збройною агресією росії, ми зробили все від нас залежне, щоб наші 15-річні підлітки змогли вдруге взяти участь у дослідженні. Завдяки цьому Україна отримала об’єктивні дані не лише про ситуацію в системі загальної середньої освіти станом на 2022 рік, а й про зміни й тенденції, які означилися за чотири роки. 

Тож уже завтра широка громадськість зможе ознайомитися з інформацією про те, які результати показали українські підлітки на тестуванні PISA з математики, читання та природничо-наукових дисциплін у 2022 році і якими є ці показники на тлі досягнень учнівства країн ОЕСР та низки референтних країн (результати яких узято для порівняння), а також які демографічні, соціально-економічні, освітні чинники вплинули на успішність нашого 15-річного учнівства і як саме. Корисною для вчительства та всіх зацікавлених буде також інформація про те, з якими завданнями наше учнівство впоралося добре, а у виконанні яких має зони для розвитку.

Презентацію Національного звіту за результатами дослідження можна буде дивитися наживо 5 грудня з 12:00 до 18:00 на кількох ресурсах:

 

Подiлитися новиною: