PISA-2022: пілотний етап проведено успішно

У квітні – травні цього року в 58 закладах освіти України було проведено пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Понад 2,5 тисячі учнів і студентів пройшли комп’ютерне тестування з читання, математики, природничих наук, креативного мислення, а також взяли участь в анкетуванні. Організатори дослідження отримали захопливі відгуки учасників оцінювання, які відзначили оригінальність і змістовність запропонованих завдань. Особливо підліткам сподобалися тести з креативного мислення й читання. Сподіваємося, що міжнародні партнери дозволять нам опублікувати декілька прикладів завдань із креативного мислення, щоб вітчизняні освітяни могли ознайомитися із цим цікавим інноваційним інструментом оцінювання. Якщо ж вас цікавлять тести з інших напрямів дослідження – знайдете їх в онлайн-тестувальнику PISA або у відповідних посібниках PISA українською мовою.

Проведенням оцінювання в закладах освіти робота української команди PISA не завершилася, адже важливо було перевірити відповіді учасників до тестів, забезпечити оброблення матеріалів дослідження, збирання й узагальнення даних для передання їх до Організації економічного співробітництва і розвитку. Міжнародні партнери підтвердили, що Україна успішно виконала всі завдання пілотного етапу PISA-2022. Щиро дякуємо управлінцям в освіті, педагогам і учням/студентам, які у 2021 році забезпечили успішну його реалізацію. Попри труднощі, пов’язані із карантинними обмеженнями, наприклад дистанційною формою навчання у багатьох закладах освіти, ви зробили все можливе і неможливе, щоб цей етап дослідження було проведено і Україні дозволили розпочати організацію основного етапу PISA-2022.

Нагадаємо, що пілот – це підготовка до основного етапу. Його мета – перевірити, як працюють інструменти дослідження в Україні, апробувати процедури адміністрування, технологічні схеми підготовки й проведення PISA-2022 в закладах освіти. Зауважимо, що за результатами цього етапу роботи ми не отримаємо даних щодо навчальних успіхів українських підлітків.

Основний етап дослідження в Україні проходитиме у квітні – травні 2022 року. До вибірки увійдуть ті заклади освіти, які вибере міжнародна агенція Westat. Ця установа гарантує, що вони будуть «маленькою моделлю» закладів освіти нашої держави. Результати дослідження презентуватимуть світовій спільноті в грудні 2023 року.

Докладніше про PISA читайте на офіційному сайті дослідження в Україні: pisa.testportal.gov.ua.

Подiлитися новиною: