PISA-2018: що учні знають та вміють робити

Результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 стали дороговказом для налаштування освітньої політики,  реалізація якої має сприяти підвищенню якості загальної середньої освіти в Україні.

3 грудня 2019 року синхронно з першим томом англомовного Міжнародного звіту ОЕСР за результатами PISA-2018 було оприлюднено Національний звіт за результатами PISA-2018. У кожному раунді PISA детально оцінюється одна предметна галузь. Основною предметною галуззю в PISA-2018, як і в 2000 та 2009 роках, було читання, тому очевидним є те, що акцент зроблено саме на дослідженні читацької грамотності.

Із публікацією звітів робота, навіть у межах циклу PISA-2018, не завершилася. Навпаки, змістовна робота тільки починається – робота з удосконалення вітчизняної системи освіти на компетентнісних засадах і принципах рівних можливостей для всіх учнів.

Україномовне видання «PISA-2018. Результати. (Том І). Що учні знають та вміють робити: Міжнародний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018», підготовлене Українським центром оцінювання якості освіти, дозволить зацікавленим ґрунтовніше проаналізувати дані дослідження.

У першому томі звіту представлено детальну інформацію про результати навчальних досягнень 15-річних підлітків з усього світу в таких галузях, як читання, математика та природничо-наукові дисципліни.

Тут Ви знайдете відповіді на такі запитання, як-от:

  • Як PISA визначає читацьку грамотність?
  • Що учні вміють у таких галузях, як читання, математики, природничих наук?
  • У яких країнах покращилися і у яких країнах погіршилися показники в PISA?
  • Які завдання з читання використовувалися у комп’ютерному форматі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018?

Ознайомитись з Міжнародним звітом ОЕСР за результатами PISA-2018 українською мовою можна тут.

Подiлитися новиною: