НМТ як крок на шляху до почесної й відповідальної професії лікаря

Сьогодні в рубриці «Історія успіху» ми розповімо про учасниць, які сумлінно готувалися до НМТ, щоб пов’язати своє життя з однією з найважливіших професій усіх часів лікарською справою. Це Ніна Паламарчук, Анастасія Дашкевич та Ангеліна Денисюк.

«Мрію стати лікарем і рятувати життя»
Випускниця Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, що на Вінниччині, Ніна Паламарчук отримала на тестуванні з математики максимальні 200 балів.

Дівчині подобається вчитися (за успіхи в навчанні нагороджена срібною медаллю), пізнавати нове, а особливо вона цікавиться історією та медициною.

Щоб отримати високий результат на НМТ, Ніна багато працювала додатково, займалася з репетиторами по кілька годин щодня, аналізувала та виконувала тестові завдання ЗНО попередніх років, читала додаткову літературу. Весь вільний час присвячувала навчанню. Своїм високим результатом з математики завдячує репетитору і власній сумлінності. Адже впевнена: секрет успіху багато працювати, бути наполегливою, вірити в себе, свої сили й можливості. «Мене надихають успішні люди, які багато працюють, удосконалюють свої вміння і знання, не бояться викликів, зізнається юнка. Один із них мій репетитор з математики. Він навчив розуміти математику й любити її, вірив у мене навіть більше, ніж я. А ще підтримував, на відміну від інших учителів, які стверджували, що мій максимум – це 8 балів».

Ніну дуже надихнув професіоналізм лікарів, знайомство з якими вплинуло на її вибір майбутнього шляху. Так з’явилася мрія пов’язати своє життя із чи не найвідповідальнішою професією. Після завершення навчання дівчина бачить себе висококваліфікованою лікаркою в успішній клініці. 

«Можливо, саме я відкрию ліки від невиліковних хвороб»
Випускниця ліцею «ЕКО» № 198 м. Києва Анастасія Дашкевич отримала на тестуванні з української мови максимальний результат.

Дівчина завжди була відмінницею, щороку брала участь у різних предметних олімпіадах і конкурсах, у 9 класі стала членом Малої академії наук України та вже за рік представила свої наукові роботи одразу в трьох секціях: мистецтвознавства, української мови та медицини. 

Окрім найкращих людських чеснот, які їй притаманні, Анастасія має ще лідерські якості, дуже любить навчатися й постійно самовдосконалюється. Тож і до підготовки до НМТ підійшла відповідально: почала готуватися заздалегідь і за цей час встигла повторити вивчене чи не з усіх шкільних предметів. Зрештою зупинилася на трьох: українській мові, математиці та біології (адже планує стати лікарем). Далі продовжила готуватися вже з репетиторами та на курсах. А ще дивилася навчальні відео на YouTube та опрацьовувала посібники з підготовки до ЗНО / НМТ.

Високому результату з української мови Анастасія завдячує собі та своїй мамі, яка її підтримувала, а ще репетиторці, яка створила якісний курс підготовки, учительці та подругам, які вболівали за неї на шляху до успіху. Крім того, дівчині допомогло дистанційне навчання, яке дало змогу здобувати освіту будь-де та будь-коли, що своєю чергою полегшило підготовку до НМТ.

Для майбутніх учасників НМТ успішна героїня нашої рубрики дає цілу низку корисних порад:

«Готуйтеся систематично, розставте для себе пріоритети, не вчіть в один день усі предмети, а розподіліть їх за днями, повторюйте вивчене. Якщо вам не подобається репетитор / курс, з яким / за яким ви готуєтеся, то не бійтеся його змінити. Проходьте тести минулих років або виконуйте завдання, наближені до тих, що будуть на тестуванні. Не зубріть правил, а намагайтеся їх зрозуміти, використовуйте знання на практиці. А ще не бійтеся робити помилок, не картайте себе за них, краще аналізуйте їх, адже помилки це досвід. Не вчіться до ночі, достатньо спіть (тоді ви краще будете засвоювати інформацію), відпочивайте, робіть собі дні без підготовки. І найголовніше — кайфуйте від навчання, це не має бути тягарем і каторгою для вас».

Проте Анастасія зауважує: кожен вибирає свій формат підготовки, тож кожен самостійно має визначити, яка саме підготовка йому подобається, де йому комфортніше, за яких умов він краще засвоюватиме інформацію і які  можливості  бюджету має родина. Сама ж вона спробувала різні формати: готувалася до НМТ і з репетитором, і на курсах: «З репетитором за тебе робить майже все репетитор, а ти маєш лише засвоїти інформацію, яку він тобі подає, та все виконувати. Ти можеш на уроці запитати, що тобі не зрозуміло, і тобі відразу пояснять. На курсі ти більше сам робиш. Тобі надають матеріали, проводять уроки, але ці уроки для багатьох людей, які є на курсі, це не індивідуальні, як з репетитором. На курсі очікують, що ти будеш відповідальним, що будеш усе переглядати, ходити на уроки, виконувати та здавати домашні завдання вчасно». 

Тим потенційним учасникам НМТ, хто вибрав самопідготовку, Анастасія радить пересвідчитися в тому, що вони дійсно можуть готуватися самостійно і знають, де брати інформацію і що потрібно вчити.

Водночас Анастасія зауважує: якоїсь певної ефективної методики з підготовки не існує, адже так само, як і більшість учасників, вибирала її для себе методом спроб і помилок. І те, що підійшло їй, може не підійти комусь іншому. «Готуйтеся та використовуйте для підготовки різні джерела. Наприклад, ви займаєтеся з репетитором, але ще додатково самостійно переглядайте відео на YouTube, купіть книгу з підготовки, читайте її, виконуйте завдання, які там є». 

На досягнення вершин наполеглива і свідома своєї мети Анастасія надихає себе сама. Дівчина впевнена: якщо прагнеш чогось досягти, то маєш працювати, а не сидіти склавши руки. А мотивують її до роботи можливості, які відкриються в майбутньому, якщо вона буде плідно працювати. «Через 10 років я бачу себе успішним лікарем, кандидатом медичних наук, науковим працівником, зізнається героїня нашої рубрики. Можливо, саме я відкрию ліки від невиліковних хвороб. Вірте в себе, у свої сили, адже саме ви є творцем свого щасливого життя!»

«Хочу стати реабілітологом, щоб допомагати постраждалим від війни»
«Моє ім’я Ангеліна, я люблю життя і красу!» розповідає випускниця Нікопольського ліцею № 15, що на Дніпропетровщині, Ангеліна Денисюк, яка отримала з математики максимально можливий результат за підсумками НМТ-2023.
«Я достатньо відповідальна, екстраверт, але час наодинці це окремий вид мистецтва, коли я можу займатися саморозвитком», так про себе пише героїня нашої рубрики.

Дівчина живе за принципом: якщо берешся за справу, то роби її якнайкраще. Можливо, саме завдяки цьому вона закінчила школу із золотою медаллю. 

Високим результатом із математики Ангеліна завдячує вчительці, а також собі. За все шкільне життя в неї не було жодного репетитора, вона наполегливо навчалася в ліцеї, учила всі правила з математики й англійської, а до української мови додатково готувалася за уроками в YouTube. А ще проходила минулорічні ЗНО та НМТ, а також тренувальні тести у вигляді НМТ з усіх предметів на різних інтернет-ресурсах. 

Майбутнім учасникам НМТ дівчина радить, по-перше, почати готуватися з початку 10 класу, а можливо, і ще раніше. По-друге, уважає успішна учасниця, школа це теж гарна підготовка до НМТ / ЗНО, тому не варто перекладати всю відповідальність на репетиторів, відвідуйте уроки. По-третє, вона радить збалансовано підходити до навчання та відпочинку: підготовка безперестанку швидко заморить вас і бажання готуватися зникне. Тож для рівноваги доведеться довше відпочивати, а совість тим часом не дасть цього зробити якісно (із власного досвіду Ангеліни). 

Мрія в Ангеліни досить альтруїстична… Вона хоче бути доброю людиною з довгим переліком моральних якостей. А щодо професії, то мріє про таке: «Хочу стати реабілітологом та вміти професійно надавати допомогу, щоб слава ходила про мене містами і я могла допомагати все більшій і більшій кількості людей. Зароблені кошти я б передавала волонтерам з усього світу, щоб не стояти осторонь, а допомагати, як багато хто зараз допомагає українцям. Хочу бути корисною моя мрія № 2!»

Тож героїня нашої
рубрики в майбутньому стане фізіотерапевтом і допомагатиме людям, які постраждали під час війни, реабілітуватися й жити повноцінно. «З початку повномасштабного вторгнення я відчуваю борг перед нашими військовими за те, що я тут хвилююся через іспити, а вони там за своє життя, — ділиться своїми думками юнка. Із самого початку думала: “Як я можу їм допомогти?” Відповідь сама знайшла мене. Першого вересня, вітаючи всіх з днем знань, військові попросили молодь навчатися, адже ми майбутнє країни. Для себе я вирішила не здаватися, продовжувати наполегливо вчитися, не лише для себе, а й для українців, доки є можливість я вивчатиму щось нове! Тепер, коли прийде час відбудовувати країну, я стану в пригоді. Я хочу, щоб країна пишалася досягненнями наполегливих людей, а військовим це давало натхнення не здаватися. Дякую! Слава Україні!!!» 

Подiлитися новиною: