НМТ-2023: деякі підсумки додаткових сесій

Учасники додаткових сесій національного мультипредметного тесту (НМТ), а це майже вісім тисяч осіб, уже отримали свої результати, тож мають змогу подавати заяви на вступ до омріяних закладів вищої освіти. 

Додаткові сесії НМТ відбулися 17 та 19 липня 2023 року. Крім України, тестування проводили в  Італії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Ховатії, Чехії, Грузії та США  ‒ загалом у 16 містах. Для проведення НМТ було створено 307 тимчасових екзаменаційних центрів (з них 67 за кордоном) (далі – ТЕЦ), які функціонували на базі 166 закладів та установ освіти. Роботу в ТЕЦ під час проведення додаткових сесій було організовано відповідно до вимог нормативних документів, що регламентують проведення НМТ. 

Серед учасників, які проходили НМТ під час додаткових сесій, були особи, засуджені до позбавлення волі, та особи, узяті під варту. Для проведення НМТ цієї категорії учасників ТЕЦ створювалися за місцем їхнього перебування незалежно від їх кількості.

Загалом у додаткових сесіях НМТ взяло участь 7758 осіб, з них 2540 – за кордоном. Явка учасників на додаткові сесії НМТ в Україні становила 82,17%, за кордоном – 70,28%

Надзвичайно тішить той факт, що навіть серед такої незначної кількості учасників додаткових сесій були ті, хто завдяки наполегливій підготовці зміг отримати хоча б один 200-бальний результат. Так, 102 учасники додаткових сесій отримали 200 балів з одного предмета, а семеро – з двох. У розрізі предметів кількість найвищих результатів показано в таблиці.

Предмет НМТ Кількість 200-бальних результатів (додаткова сесія)
Українська мова 20
Математика 34
Історія України 3
Біологія 1
Фізика 0
Хімія 1
Англійська мова 54
Німецька мова 3
Іспанська мова 0
Французька мова 0
Загалом 116

Додаткові сесії завершують цьогорічне НМТ. І зараз уже можна говорити: НМТ 2023 року відбулося. Безперечно, воно було непростим, однак Український і регіональні центри оцінювання якості освіти в тісній співпраці з багатьма партнерами в Україні та за кордоном робили все, щоб кожен учасник цьогорічного НМТ мав змогу отримати свій результат і зреалізувати плани щодо вступу до омріяного вишу. Віримо, що ці плани будуть невдовзі втілені кожним абітурієнтом і кожною абітурієнткою. Своєю чергою Український центр уже працює на перспективу: увесь цінний, хай подекуди й складний, досвід цьогорічного НМТ ми всебічно аналізуємо, щоб якість вступних випробувань у наступі роки ставала все вищою. 

Уклінно дякуємо всім, хто цьогоріч був причетний до організації, підготовлення й проведення НМТ, усім, хто створював тимчасові екзаменаційні центри в Україні та за кордоном, а також тим, хто цілодобово в них працював. У такий складний час, який ми нині переживаємо, із цих спільних, насправді важливих справ виростає впевненість у тому, що ми все зможемо.  

Ми переможемо!

Подiлитися новиною: