«Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання»: аналітичний матеріал від фахівців УЦОЯО

У світлі надзвичайної актуальності теми освітніх втрат в Україні, дослідники Українського центру оцінювання якості освіти підготували аналітичний матеріал, присвячений навчальній складовій цієї болючої проблеми.

Дослідження «Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання» розповідає про те, у чому різниця між освітніми та навчальними втратами, висвітлює підходи до визначення навчальних втрат, а також пояснює, як вимірюють втрати в навчанні у світі та в Україні зосібна. Ця розвідка з-поміж іншого містить опис результатів численних досліджень щодо зазначених питань. У ній також  викладено погляди дослідників на те, як мінімізувати навчальні втрати в нашій країні на рівні загальної середньої освіти, спираючись, зокрема, на рекомендації міжнародних організацій та враховуючи при цьому специфіку української системи освіти. Крім цього, читачі дізнаються про таке:

  • що таке навчальні розриви та в чому їх небезпека;
  • чому навчальні розриви не можна ототожнювати з навчальними втратами;
  • як війна поглиблює навчальні розриви;
  • чого можуть коштувати навчальні втрати для суспільства в майбутньому;
  • чому ніхто не дає відповіді на питання про те, наскільки глибокими є навчальні втрати в Україні.

Це дослідження має на меті систематизувати уявлення широкої аудиторії про проблему навчальних втрат. Надзвичайно важливо, щоб у часи, коли подолання освітніх та, зокрема, навчальних втрат стало одним із пріоритетних завдань нашої країни, стейкхолдери, управлінці освітньої галузі та й загалом усі громадяни чітко розуміли сутність проблеми та її потенційні наслідки. Адже спільна мова та консенсус у розумінні проблеми створює підґрунтя для конструктивного діалогу і вироблення стратегій її подолання.

Окрім цього дослідження,  радимо також ознайомитися із матеріалами аналітичного центру Cedos: «Освітні втрати: підходи до вимірювання та компенсації», Освітнього омбудсмена України: «Вимірювання та компенсація освітніх втрат дітей на рівні громади й закладу освіти» та «Як освітні втрати вплинуть на економіку України», посібником «Подолання освітніх втрат з української мови та літератури. Методичні рекомендації та приклади уроків». Лише комплексне вивчення проблеми визначення та подолання освітніх втрат і спільна робота стейхолдерів із її вирішення дозволить створити краще майбутнє для нашої держави.

Подiлитися новиною: