«Найефективнішою методикою підготовки вважаю проходження тестів ЗНО/НМТ минулих років»

Продовжуючи серію публікацій «Історія успіху», сьогодні, напередодні Дня знань, знайомимо вас зі ще одним учасником національного мультипредметного тесту (НМТ), чий сумарний результат з трьох навчальних предметів — 600 балів. Це Нікіта Арський. 

Його високий результат з трьох обраних ним предметів НМТ, а саме з української мови, англійської мови та математики, — цілком закономірний, адже хлопець, як то кажуть, поєднав у собі і «лірика», і «фізика», успішно здобуваючи освіту в Спеціалізованій школі ІІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської та італійської мов № 130 імені Данте Аліґ’єрі міста Києва та Українському фізико-математичному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Однак серце юнака все ж належить математиці, якою він цікавився з дитинства і з якою хоче пов’язати своє майбутнє. Завдяки цьому за час навчання він устиг стати переможцем різноманітних математичних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук України, а також взяти участь у Конкурсі молодих учених Європейського Союзу EUCYS 2022. 

Загалом Нікіта не уявляє свого життя без розв’язування складних «задач»: будуть то життєві головоломки, шкільне завдання чи наукова проблема. Із ними він упорається легко, адже впевнений у своїх знаннях і вміннях, які є результатом як таланту, так і важкої щоденної праці. Саме така цілеспрямована робота впродовж усіх років навчання в школі допомагає тоді, коли підходить час іспитів. Тож не дивно, що на запитання «Як вдалося скласти на відмінно всі три предмети НМТ?» Нікіта дає очікувану відповідь: «Усі три предмети … я добре знав завжди, а безпосередньо до тесту готувався протягом двох тижнів».

Найефективнішою методикою «інтенсиву» з підготовки до тестування Нікіта вважає проходження тестів ЗНО / НМТ минулих років. Водночас він радить майбутнім учасникам НМТ не зубрити правил, наприклад, з української мови, а просто використовувати їх у повсякденні. У такий спосіб, переконаний юнак, їх не тільки запам’ятати легше, а й опанувати українську на високому рівні вдасться швидше. Якщо є побоювання щодо якихось правил, то Нікіта має щодо цього пораду-хитрик: «Якщо якесь правило у вас завжди забувається, спробуйте незадовго до іспиту (наприклад, перед виходом з дому) його прочитати ще раз. На час тесту ви точно зможете протримати це правило в голові». А на додачу успішний учасник НМТ має низку порад для майбутніх учасників зовнішніх оцінювань щодо дій під час безпосереднього проходження тестів: «На тестуванні слід обов’язково читати тексти завдань до кінця. Якщо в тестовому завданні ви знайшли варіант, який, на вашу думку, є правильним, переглядайте всі інші також, щоб пересвідчитися, що вони точно не підходять»

Сподіваємося «математично точний рецепт від Нікіти» щодо того, як досягти вершин на НМТ, стане в пригоді кожному, кого зовнішнє тестування чекає в майбутньому. А про секрети інших учасників НМТ, яким удалося набрати максимальну кількість балів за підсумками тестування, читайте вже невдовзі в наших наступних публікаціях серії «Історії успіху».

 

Подiлитися новиною: