Коли буде створено екзаменаційні центри

28 грудня 2021 року Уряд затвердив План заходів щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року. Екзаменаційні центри як підрозділи регіональних центрів оцінювання якості освіти стануть осередками комп’ютерного тестування. У них одночасно зможуть проходити певне іспитування тридцять осіб.

Створення 9 центрів (у містах Дніпро, Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Одеса, Слов’янськ, Харків, Херсон) заплановано на 2023 рік. А вже наступного 2024 року такі осередки з’являться в усіх обласних центрах.

Це дасть змогу проводити освітні оцінювання з використанням цифрових технологій, ефективно розвивати національну систему освітніх вимірювань, розширити можливості участі України в міжнародних дослідженнях якості освіти та порівняльних оцінюваннях, які відбуваються в цифровому форматі, а також сприятиме задоволенню ключових інтересів учасників комп’ютерних тестувань щодо реалізації права на безпечне та об’єктивне оцінювання, стандартизовані умови його проведення.

Установи й організації, відповідальні за проведення оцінювань та іспитів, завдяки переходу до цифрового формату зможуть оптимізувати процеси підготовки, адміністрування і проведення тестувань, забезпечити різноманітність завдань та підвищити ефективність використання ресурсів.

Подiлитися новиною: