Готуватися самостійно або з репетитором-другом — вибір учасників НМТ

Сьогодні в нашій  рубриці розповімо про успішних учасницю та учасника НМТ, які отримали на тестуванні по 200 балів із двох предметів, — Анастасію Коломієць та Арсенія Сосну.

Випускниця Білоцерківського ліцею іноземних мов гімназії № 9 Анастасія до тестів з української та іноземної мов готувалася самостійно, адже шкільні вчителі дали достатньо знань для хороших результатів. Дівчина шукала інформацію у всемережжі й занотовувала важливе. Нині ділиться з майбутніми учасниками / учасницями НМТ слушними порадами: «Якщо вважаєте, що маєте хороші знання з якогось предмета, упевніться в цьому за допомогою тестів — і можете спокійно готуватися без репетиторів. Не хвилюйтеся, без репетитора можна досягти хороших результатів. Також старайтеся робити все організовано: складіть певний графік занять і дотримуйтеся його. І обов’язково поїжте перед екзаменом, бо будете думати тільки про їжу».

Анастасія — золота медалістка. Під час «дистанційок» не лише навчалася, а й спробувала себе в програмуванні, не полишаючи своє захоплення шахами, у які грає з дитинства. Дівчина не шукає кумирів, вона прагне стати кумиром для себе. Адже її надихають люди, які знають, чого хочуть від життя, і йдуть до своєї мети. Тож такою бачить і себе. А ще впевнена, що в майбутньому матиме хорошу роботу,  обов’язково стане компетентною фахівчинею та обійматиме керівну посаду. А можливо, і власний невеликий бізнес матиме… Звісно, мріє також про сім’ю. Зважаючи на власний досвід, потенційним учасникам НМТ Анастасія радить бути активними: «НМТ — це не найстрашніше в житті. Навіть якщо результати вас не влаштовують — це не кінець життя. Завжди можна викрутитися. Головне — знайти свої сильні сторони і розвивати їх. Вища освіта потрібна далеко не кожній людині, тому краще розвивайтеся в тому, що вам справді цікаво. Так ви гарантовано добре реалізуєтеся в житті».

Арсеній — випускник Навчально-виховного комплексу № 71 «Спеціалізована школа художньо-архітектурного напрямку дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» міста Дніпро. Юнак отримав максимально можливі результати з математики та іноземної мови. І це, як побачимо далі, цілком очікувано.  

Якщо коротко про Арсенія, то він — екстраверт, зацікавлення якого різнобічні: він займається спортом, а водночас захоплюється грою на піаніно, він самостійно поглиблено вивчає англійську мову, але водночас неймовірно залюблений у математику, яка зовсім несподівано “втрутилася в його життя” й… змінила його плин.

А було це так. Зважаючи на те, що хлопець ріс у родині гуманітаріїв (мама — журналістка, тато — художник), до 10 класу ніхто з рідних і гадки не мав, що він має здібності до точних наук. Ба більше, ще у 8 класі хлопець і сам планував вступати на спеціальність «Міжнародні відносини», адже тоді його цікавили історія та географія. Проте довелося обрати для себе інший шлях, коли в його житті «з’явилась та відмовилась його покидати математика»

До речі, не всі в родині зрозуміли таку різку зміну в планах. Особливо гостро проти виступила бабуся, для якої вибір спеціальності свого часу не був власним: вона завжди мріяла стати лікарем, проте за бажанням батька здобула технічну освіту й 40 років працювала на залізниці. Та Арсеній не піддався. Незважаючи на спротив рідних, хлопець обрав те, до чого лежала душа — прикладну математику. Адже вважає, що ніщо не має стати на заваді, якщо чітко усвідомлюєш свої інтереси та хочеш іти за ними. Виокремлює Арсеній  і момент, який посилив його впевненість у правильності свого вибору. Сталося це на початку повномасштабної війни, коли хлопець змушений був переїхати з Дніпра на західні терени нашої країни. Ось як він про це згадує: «В умовах, коли, сидячи годинами в кімнаті площею 10 квадратних метрів, ти насилу змушуєш себе вийти на вулицю помісити чоботями багно, щоб хоч якось порухатися за день, вільний час я почав приділяти цьому предмету. Я завжди був допитливим, тому згодом почав дивитися контент з математики на YouTube. На щастя, рівень володіння англійською дає мені змогу знайомитися з найкращими авторами з інших країн»

Ще однією важливою умовою успішної підготовки Арсеній уважає позитивну комунікацію з репетитором.  З трьох репетиторів, які в нього були до виїзду з Дніпра,  він продовжив займатися тільки з одним — саме з математиком. Усім, у кого не виходить побудувати нормальні відносини з викладачем, юнак радить пошукати іншого фахівця. Хлопець переконаний: успіх залежить тільки від учня, водночас розкрити його потенціал може тільки гідний викладач. З репетитором математики юнаку надзвичайно пощастило, адже той став для нього справжнім другом. Тож хлопець щиро вдячний за те, що мав «справжнє завзяте навчання, а не каторгу з 15:00 по 16:00 двічі на тиждень».

Англійську Арсеній вивчав доволі довго самостійно, тому підготовка до НМТ включала в себе лише проходження тестів минулих років. Приблизно за півтора місяця до іспиту він вирішив пройти якомога більше завдань із цього предмета, і це, безумовно, пішло на користь. Проте зауважує: краще все ж починати раніше: «Найважливіше — проходити якомога більше тестів з вибраних предметів. Я був доволі впевненим у своїх знаннях з англійської, тому коли після проходження кількох минулорічних ЗНО в кожному з тестів у мене було по кілька помилок, я зрозумів, що необхідно приділити їй більше часу, ніж уважав за потрібне. Головне — почати готуватися завчасно (наприклад, із початку 10 класу)».
Арсеній прагне, щоб його майбутня професія була пов’язана зі сферою IT. Хоча нині йому й цікавіша саме теорія математики, а не програмування, але юнак упевнений, що повноцінно спробувавши і те й інше, зрозуміє, який шлях обрати надалі. Ділиться він і найбільшою мрією — не мати бажання їхати за кордон, щоб закінчилася війна, а наша країна успішно боролася з внутрішніми негараздами, створюючи привабливі умови для інвесторів та гідні умови для її громадян.

Подiлитися новиною: