До уваги учасників основної сесії ЗНО з фізики, їхніх батьків і вчителів

Переважна більшість сучасних авторів підручників і навчальних посібників з фізики визначає коефіцієнт трансформації трансформатора в режимі холостого ходу як відношення напруги на первинній обмотці до напруги на вторинній обмотці. Проте існують поодинокі випадки трактування цього коефіцієнта як відношення напруги на вторинній обмотці до напруги на первинній.

З огляду на розбіжності в тлумаченні означення коефіцієнта трансформації трансформатора в режимі холостого ходу в підручниках та навчальних посібниках різних авторів і в різні роки видання, було проведено позачергове засідання предметної фахової комісії з фізики. Ця комісія встановила, що завдання 32.1 (зошити 1, 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14) або завдання 31.1 (зошити 3, 6, 9, 12, 15) сертифікаційної роботи основної сесії ЗНО з фізики має дві правильні відповіді – 0,02 і 50.

Зваживши на рішення предметної фахової комісії, в Українському центрі прийнято рішення зарахувати тим учасникам основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з фізики 2019 року, які навели відповідь 0,02 і 50 до завдання на визначення  коефіцієнта трансформації трансформатора в режимі холостого ходу відповідної сертифікаційної роботи, по одному балу.

Подiлитися новиною: