Сьогодні в рубриці «Історія успіху» ми розповімо про учасниць, які сумлінно готувалися до НМТ, щоб пов’язати своє життя з однією з найважливіших професій усіх часів — лікарською справою. Це — Ніна Паламарчук, Анастасія Дашкевич та Ангеліна Денисюк.
«Мрію стати лікарем і рятувати життя»
Випускниця Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, що на Вінниччині, Ніна Паламарчук отримала на тестуванні з математики максимальні 200 балів.
Дівчині подобається вчитися (за успіхи в навчанні нагороджена срібною медаллю), пізнавати нове, а особливо вона цікавиться історією та медициною.
Щоб отримати високий результат на НМТ, Ніна багато працювала додатково, займалася з репетиторами по кілька годин щодня, аналізувала та виконувала тестові завдання ЗНО попередніх років, читала додаткову літературу. Весь вільний час присвячувала навчанню. Своїм високим результатом з математики завдячує репетитору і власній сумлінності. Адже впевнена: секрет успіху — багато працювати, бути наполегливою, вірити в себе, свої сили й можливості. «Мене надихають успішні люди, які багато працюють, удосконалюють свої вміння і знання, не бояться викликів, — зізнається юнка. — Один із них — мій репетитор з математики. Він навчив розуміти математику й любити її, вірив у мене навіть більше, ніж я. А ще підтримував, на відміну від інших учителів, які стверджували, що мій максимум – це 8 балів».
Ніну дуже надихнув професіоналізм лікарів, знайомство з якими вплинуло на її вибір майбутнього шляху. Так з’явилася мрія пов’язати своє життя із чи не найвідповідальнішою професією. Після завершення навчання дівчина бачить себе висококваліфікованою лікаркою в успішній клініці.
«Можливо, саме я відкрию ліки від невиліковних хвороб»
Випускниця ліцею «ЕКО» № 198 м. Києва Анастасія Дашкевич отримала на тестуванні з української мови максимальний результат.
Дівчина завжди була відмінницею, щороку брала участь у різних предметних олімпіадах і конкурсах, у 9 класі стала членом Малої академії наук України та вже за рік представила свої наукові роботи одразу в трьох секціях: мистецтвознавства, української мови та медицини.
Окрім найкращих людських чеснот, які їй притаманні, Анастасія має ще лідерські якості, дуже любить навчатися й постійно самовдосконалюється. Тож і до підготовки до НМТ підійшла відповідально: почала готуватися заздалегідь і за цей час встигла повторити вивчене чи не з усіх шкільних предметів. Зрештою зупинилася на трьох: українській мові, математиці та біології (адже планує стати лікарем). Далі продовжила готуватися вже з репетиторами та на курсах. А ще дивилася навчальні відео на YouTube та опрацьовувала посібники з підготовки до ЗНО / НМТ.
Високому результату з української мови Анастасія завдячує собі та своїй мамі, яка її підтримувала, а ще репетиторці, яка створила якісний курс підготовки, учительці та подругам, які вболівали за неї на шляху до успіху. Крім того, дівчині допомогло дистанційне навчання, яке дало змогу здобувати освіту будь-де та будь-коли, що своєю чергою полегшило підготовку до НМТ.
Для майбутніх учасників НМТ успішна героїня нашої рубрики дає цілу низку корисних порад:
«Готуйтеся систематично, розставте для себе пріоритети, не вчіть в один день усі предмети, а розподіліть їх за днями, повторюйте вивчене. Якщо вам не подобається репетитор / курс, з яким / за яким ви готуєтеся, то не бійтеся його змінити. Проходьте тести минулих років або виконуйте завдання, наближені до тих, що будуть на тестуванні. Не зубріть правил, а намагайтеся їх зрозуміти, використовуйте знання на практиці. А ще не бійтеся робити помилок, не картайте себе за них, краще аналізуйте їх, адже помилки — це досвід. Не вчіться до ночі, достатньо спіть (тоді ви краще будете засвоювати інформацію), відпочивайте, робіть собі дні без підготовки. І найголовніше — кайфуйте від навчання, це не має бути тягарем і каторгою для вас».
Проте Анастасія зауважує: кожен вибирає свій формат підготовки, тож кожен самостійно має визначити, яка саме підготовка йому подобається, де йому комфортніше, за яких умов він краще засвоюватиме інформацію і які можливості бюджету має родина. Сама ж вона спробувала різні формати: готувалася до НМТ і з репетитором, і на курсах: «З репетитором за тебе робить майже все репетитор, а ти маєш лише засвоїти інформацію, яку він тобі подає, та все виконувати. Ти можеш на уроці запитати, що тобі не зрозуміло, — і тобі відразу пояснять. На курсі ти більше сам робиш. Тобі надають матеріали, проводять уроки, але ці уроки для багатьох людей, які є на курсі, це не індивідуальні, як з репетитором. На курсі очікують, що ти будеш відповідальним, що будеш усе переглядати, ходити на уроки, виконувати та здавати домашні завдання вчасно».
Тим потенційним учасникам НМТ, хто вибрав самопідготовку, Анастасія радить пересвідчитися в тому, що вони дійсно можуть готуватися самостійно і знають, де брати інформацію і що потрібно вчити.
Водночас Анастасія зауважує: якоїсь певної ефективної методики з підготовки не існує, адже так само, як і більшість учасників, вибирала її для себе методом спроб і помилок. І те, що підійшло їй, може не підійти комусь іншому. «Готуйтеся та використовуйте для підготовки різні джерела. Наприклад, ви займаєтеся з репетитором, але ще додатково самостійно переглядайте відео на YouTube, купіть книгу з підготовки, читайте її, виконуйте завдання, які там є».
На досягнення вершин наполеглива і свідома своєї мети Анастасія надихає себе сама. Дівчина впевнена: якщо прагнеш чогось досягти, то маєш працювати, а не сидіти склавши руки. А мотивують її до роботи можливості, які відкриються в майбутньому, якщо вона буде плідно працювати. «Через 10 років я бачу себе успішним лікарем, кандидатом медичних наук, науковим працівником, — зізнається героїня нашої рубрики. — Можливо, саме я відкрию ліки від невиліковних хвороб. Вірте в себе, у свої сили, адже саме ви є творцем свого щасливого життя!»
«Хочу стати реабілітологом, щоб допомагати постраждалим від війни»
«Моє ім’я — Ангеліна, я люблю життя і красу!» — розповідає випускниця Нікопольського ліцею № 15, що на Дніпропетровщині, Ангеліна Денисюк, яка отримала з математики максимально можливий результат за підсумками НМТ-2023.
«Я достатньо відповідальна, екстраверт, але час наодинці — це окремий вид мистецтва, коли я можу займатися саморозвитком», — так про себе пише героїня нашої рубрики.
Дівчина живе за принципом: якщо берешся за справу, то роби її якнайкраще. Можливо, саме завдяки цьому вона закінчила школу із золотою медаллю.
Високим результатом із математики Ангеліна завдячує вчительці, а також собі. За все шкільне життя в неї не було жодного репетитора, вона наполегливо навчалася в ліцеї, учила всі правила з математики й англійської, а до української мови додатково готувалася за уроками в YouTube. А ще проходила минулорічні ЗНО та НМТ, а також тренувальні тести у вигляді НМТ з усіх предметів на різних інтернет-ресурсах.
Майбутнім учасникам НМТ дівчина радить, по-перше, почати готуватися з початку 10 класу, а можливо, і ще раніше. По-друге, уважає успішна учасниця, школа — це теж гарна підготовка до НМТ / ЗНО, тому не варто перекладати всю відповідальність на репетиторів, відвідуйте уроки. По-третє, вона радить збалансовано підходити до навчання та відпочинку: підготовка безперестанку швидко заморить вас і бажання готуватися зникне. Тож для рівноваги доведеться довше відпочивати, а совість тим часом не дасть цього зробити якісно (із власного досвіду Ангеліни).
Мрія в Ангеліни досить альтруїстична… Вона хоче бути доброю людиною з довгим переліком моральних якостей. А щодо професії, то мріє про таке: «Хочу стати реабілітологом та вміти професійно надавати допомогу, щоб слава ходила про мене містами і я могла допомагати все більшій і більшій кількості людей. Зароблені кошти я б передавала волонтерам з усього світу, щоб не стояти осторонь, а допомагати, як багато хто зараз допомагає українцям. Хочу бути корисною — моя мрія № 2!»
Тож героїня нашої рубрики в майбутньому стане фізіотерапевтом і допомагатиме людям, які постраждали під час війни, реабілітуватися й жити повноцінно. «З початку повномасштабного вторгнення я відчуваю борг перед нашими військовими за те, що я тут хвилююся через іспити, а вони там — за своє життя, — ділиться своїми думками юнка. — Із самого початку думала: “Як я можу їм допомогти?” Відповідь сама знайшла мене. Першого вересня, вітаючи всіх з днем знань, військові попросили молодь навчатися, адже ми — майбутнє країни. Для себе я вирішила не здаватися, продовжувати наполегливо вчитися, не лише для себе, а й для українців, доки є можливість — я вивчатиму щось нове! Тепер, коли прийде час відбудовувати країну, я стану в пригоді. Я хочу, щоб країна пишалася досягненнями наполегливих людей, а військовим це давало натхнення не здаватися. Дякую! Слава Україні!!!»