Сьогодні в рубриці «Історія успіху» продовжуємо знайомити вас з успішними учасниками та учасницями національного мультипредметного тесту (НМТ). Однією з них є випускниця Комунального закладу «Ліцей імені Тараса Шевченка Кропивницької міської ради» Анна Поступайло.
Ця юна амбітна дівчина хоче стати лікарем, аби в такий непростий для всіх нас час рятувати людські життя. І хоч дорога до успіху часом є досить нелегкою, Анна не здається перед перешкодами та впевнено крокує до своєї мрії.
Як і іншим українським учням, Анні довелося здобувати освіту в часи пандемії та війни. І це, зізнається дівчина, дуже ускладнило процес навчання. Так, за період карантину з’явилися деякі прогалини в знаннях, які довелося надолужувати з репетиторами, готуючись до найвідповідальнішого іспиту учнівського життя — НМТ. Окрім того, згадує учасниця НМТ, дуже не вистачало живого спілкування з учителями та однокласниками, але й до цього із часом звикла й урешті-решт налагодила режим навчання.
«Проте, коли здавалося, що після карантину я нарешті повернулася до “нормального життя”, почалася війна. Звичайно, на перші кілька тижнів я взагалі забула про школу»,— із сумом згадує юнка. Уже в березні минулого року вона разом з мамою виїхала до Німеччини. Там на дівчину чекало навчання в місцевому закладі освіти, водночас паралельно вона продовжувала навчатися в 10-му класі української школи. Спочатку заняття з української та німецької програм було складно поєднувати, оскільки значно збільшився обсяг роботи, проте згодом, зізнається, звикла. «Загалом навчання в час війни для мене не дуже відрізнялося від навчання під час пандемії, оскільки всі уроки були онлайн, тому мені не довелося звикати до чогось нового»,— запевняє Анна. Та сум за Батьківщиною й непереборне бажання продовжити своє навчання саме в українському закладі вищої освіти спонукали сім’ю до рішення повернутися на рідну землю. Адже попереду на Анну чекали 11-й «фінальний» клас, підготовка до НМТ, вступ до університету.
Повернення до рідного дому та головні натхненники Анниного життя — її батьки, які завжди мотивували її вчитися та на своєму прикладі показували, чого можна досягти завдяки навчанню, — надали сил для опанування вибраних навчальних предметів, а успішно підготуватися до НМТ допомогли індивідуальні репетитори. Саме завдячуючи своєму найближчому оточенню — сім’ї — та цілеспрямованій підготовці до іспиту, плануванню й наполегливій праці, Анні вдалося зробити найважливіший крок до своєї мрії — успішно скласти вступні випробування, результати з яких допоможуть здобувати непросту, але дуже важливу професію лікаря. Це і є секретом її успіху.
Окрім цього, майбутнім учасникам НМТ / ЗНО Анна радить «завжди знаходити час на відпочинок, не перенавантажуватись. Якщо втомилися, робити невелику перерву, під час якої приділяти час своїм друзям або хобі». Адже запорукою успіху є не лише важка інтелектуальна праця, а й виважений підхід до неї та ретельне планування підготовки до іспиту.