Вступні випробування 2025 року

Усе про ЗНО-2021 в цифрах

В Українському центрі оцінювання якості освіти підбито підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Із офіційним звітом про проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, можна ознайомитися в розділі «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ».

Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено статистичні дані тестувань 2021 року.

Тут ви знайдете:

  • портал відкритих даних за результатами основної сесії ЗНО 2016–2021 рр., де подано знеособлені результати зовнішнього незалежного оцінювання;
  • офіційні звіти про проведення ЗНО 2008–2021 рр. У них оприлюднено матеріали, що стосуються підготовки та проведення ЗНО, зведені дані про реєстрацію осіб, дані щодо ДПА та ЗНО з кожного навчального предмета. Найбільшою частиною офіційного звіту кожного року є другий том, присвячений психометричним характеристикам сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання;
  • регіональні дані результатів ЗНО 2010–2021 рр. – деперсоніфіковані узагальнені дані про результати зовнішнього незалежного оцінювання на регіональному рівні (область, район, місто, район міста) з кожного навчального предмета.

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення ЗНО.

Зауважимо, що відповідно до Закону України від 13.04.2021 №1378-IX  «Про внесення змін до розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)» здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, було звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Законом також було встановлено, що такі здобувачі освіти мали право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням. З огляду на це відповідні дані не можуть бути використані для формулювання висновків про навчальні досягнення всієї сукупності здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, а також для порівняння з даними щодо результатів ДПА попередніх років.

Подiлитися новиною: