Вступні випробування 2025 року

Услід за мрією, не втрачаючи оптимізму, або Як хист до мови допоміг на іспиті

Сьогодні в рубриці «Історія успіху» ми розповімо про учасниць, які своїм прикладом позитивного ставлення до життя надихають інших. Знайомтеся: творча і безмежно закохана в музику й англійську Тая Денисюк та смілива і креативна поціновувачка рідної мови Кіра Михільова.

«Мене звати Тая і я хотіла вступати на режисера драматичного театру, тому не сильно хвилювалася через НМТ, бо для вступу він не потрібен».  

Так починається історія випускниці спеціалізованої школи № 246 із поглибленим вивченням англійської мови м. Києва Таї Денисюк. Та попри відсутність амбітних цілей дівчину не оминув успіх  на тестуванні з іноземної мови вона отримала максимальні 200 балів. Водночас такому високому результату юнка не здивована, адже вивчала мову чи не з чотирирічного віку. У шкільні роки різні вчителі та репетитори покращували її знання іноземної. «На мою думку, найважливіше мати бажання вчитися, уважає Тая. — У мене були дуже приємні репетитори і вчителі англійської. З ними ми найбільше проганяли НМТ минулих років і аналізували їх». Найперше ж дівчина завдячує учительці, яка працювала з нею у випускному класі, чий професіоналізм і підхід до учнів неабияк відзначає. «Я вважаю, що моя англійська така хороша саме завдяки тому, що мені було комфортно її вивчати, упевнена героїня нашої рубрики. Тому раджу всім не боятися змінювати репетиторів, якщо не подобається система викладання або просто не відчуваєте себе кльово біля них. Це і є секрет успіху». 

Та, крім відмінного знання англійської, є в Таї й інші перемоги, з-поміж яких срібна медаль «За досягнення у навчанні». А ще дівчині дуже подобається музика, до якої має хист: грає на барабанах, гітарі та фортепіано. Утім, не одним навчанням та хобі живе, знаходить час і для друзів, яких має багато. Відгукуються вони про Таю як про позитивну людину з класним почуттям гумору та чеснотами, завдяки яким людям приємно бути поруч з нею.

Чи ж легко зберігати хороший настрій, коли навколо не так все й чудово? Відповідь очевидна. Проте навіть у часи пандемії та війни, коли навчання і життя нелегке, Тая намагається не лише сама не падати духом, а й підтримує своїм життєствердним баченням оточення. Бо ж упевнена: незважаючи на обставини, завжди треба відволікатися на гумор (навіть коли це просто веселі аватарки   якщо вони покращать твій настрій, як свого часу допомогли Таї,   то чому б і ні?!).

Окрім власного ентузіазму, дівчина завдячує високому результату на НМТ репетиторці, учительці, батькам та інтернету! Ну а друзям дякує… за конкуренцію. А ще, підсумовуючи свій досвід, вона дійшла до двох висновків: 1) іноді інтернет не такий шкідливий, як гадають батьки (але треба бути обережними!); 2) таки не слід боятися змінювати вчителів.

«Важко повірити, але мені допомогли відоси на ютубі та пісні, зізнається дівчина. Слухаючи пісні або дивлячись відео, я на підсвідомому рівні запамʼятовувала фрази та ідіоми, використання прийменників, застосування сталих виразів тощо».  

До речі, струни душі Таї на позитивний лад налаштовуються завдяки прикладу хоробрих і щирих українців, Збройних Сил України, а також країн, які нас підтримують. «Можливо, я вивчала англійську, щоб вміти подякувати країнам-союзникам!» — жартує вірна своєму життєвому оптимізму Тая.  До речі, у недалекому майбутньому дівчина бачить себе в мирній країні успішною у творчій сфері. І ми щиро сподіваємося на той близький момент, коли кожен українець та кожна українка (не важливо, володіють вони іноземними мовами чи ні) матимуть змогу подякувати союзникам за їхній внесок у виборення нашої волі й відновлення нашої країни. 

«Мене звати Кіра, мені 17 років і я з незламного міста Харкова» — ще одна життєствердна історія воєнного часу, варта вашої уваги. Випускниця харківської ЗОШ № 150 Кіра Михільова отримала на тестуванні з української мови омріяний максимальний результат.
Юнка вже майже півтора року мешкає в польському містечку Гдиня, куди її привела війна ще на початку російського вторгнення. Там Кіра спочатку спробувала поєднувати відвідування місцевої школи та онлайн-уроки української. Згодом зрозуміла, що свою альма-матер ні на що не проміняє, тож навчання в польському ліцеї покинула. Свій останній навчальний рік у школі Кіра завершила на відмінно й успішно пройшла НМТ. Усе заради того, щоб здійснити свою давню мрію  — стати журналісткою. «Я обожнюю писати різноманітні історії ще з молодшої школи, зізнається дівчина. У сьомому класі вперше написала казку на конкурс і здобула перемогу. Трохи пізніше я приєдналася до гуртка журналістики та редакції шкільної газети “ПеремеШка”. Тоді й зрозуміла, ким хочу стати. Мрія стала метою. З початком повномасштабного вторгнення росії впевнилася в тому, наскільки важлива ця професія, бо війна ведеться і на інформаційному фронті, від інформації інколи залежать життя багатьох людей. Саме тому я хочу стати журналісткою, боротися за правду і за вільну Україну».

Отож, для досягнення успішного результату на НМТ дівчина сумлінно відвідувала онлайн-уроки, раз на тиждень займалася з репетитором і дуже багато працювала самостійно. Повторювала теорію, виконувала завдання ЗНО минулих років, складні теми опрацьовувала декілька разів. Найвищим балом з української мови Кіра завдячує вчителю-предметнику та своїй сумлінності. «На мою думку, наполеглива праця, знання теорії та якомога більше практики   це найважливіші складові підготовки до НМТ / ЗНО,  упевнена  дівчина. Не варто бити байдики й зволікати із заняттями. А проте,  зауважує,  не забувайте й про відпочинок та здоровий спосіб життя».

Як і Таю, у ці важкі часи Кіру надихає наша незламна Україна та нездоланні українці, що борються за волю й незалежність своєї держави: «Коли я читаю новини про наших героїчних захисників, волонтерів, лікарів, вчителів і митців, то розумію, як важливо не опускати рук і сміливо рухатися вперед, бо Перемога залежить від кожного з нас». 

Через 10 років Кіра бачить себе журналісткою та письменницею, яка подорожує вільною Україною і пише оповідання про свої мандри. 

«Зичу успіху всім, хто проходитиме НМТ / ЗНО. Бажаю вам отримати ці жадані 200 балів. Вірте в себе, свої сили, не хвилюйтеся   і все буде добре!»

Історії наших учасників надихають, почасти дивують і захоплюють. Ми впевнені, що кожен і кожна з вас у свій ще доволі юний вік уже чиясь гордість та підтримка. І попри те, що суворе сьогодення змусило вас пристосуватися до нових обставин, вийти із  зони комфорту, у якій ви донині перебували (а насправді назавжди покинути своє безтурботне дитинство), нас, безумовно, тішить те, що ви берете приклад із сильних особистостей і подаєте надію на гідну опору й відповідальну зміну нинішньому поколінню в майбутньому. Пишаємося кожним і кожною з вас!

Наступні наші випуски ми присвятимо учасникам і учасницям, які не лише досягли успіху на тестуванні, а й поставили перед собою досить амбітну мету, а дехто передусім вирішив підтримати Україну й українців, вибравши для себе таку потрібну в усі часи (а нині й поготів) професію лікаря.

Подiлитися новиною: