Вступні випробування 2025 року

Пробне ЗНО-2022: повернення коштів

Набув чинності Порядок повернення невикористаної частини коштів, сплачених за участь у пробному ЗНО-2022, затверджений Міністерством освіти і науки України.

Нагадаємо, що з огляду на те, що  цьогоріч через війну в Україні скасовано проведення традиційного ЗНО, було скасовано і пробне ЗНО-2022. 

Особам, які зареєструвалися для проходження пробного ЗНО, буде повернуто частину сплачених, але не використаних для підготовлення тестувань коштів. Сума, що підлягає поверненню, залежатиме від регіону, де вступник планував проходити тестування. 


Яка сума повертається учасникам пробного ЗНО?

Відповідно до чинного законодавства всі витрати на організацію і проведення пробного ЗНО оплачуються виключно з коштів осіб, які реєструються для його проходження. З огляду на те, що до 24 лютого цілу низку заходів із підготовлення до оцінювання уже було виконано, регіональні центри оцінювання якості освіти не можуть повернути учасникам повну суму, натомість повертають ту суму коштів, яка залишилася після виконання підготовчих завдань.

Зауважимо, що до початку війни було виконано левову частку підготовчих робіт із проведення оцінювання (Наказ УЦОЯО про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року), зокрема було:

  • забезпечено реєстрацію для участі в пробному ЗНО; 
  • підготовлено тестові матеріали, тобто розроблено тестові завдання, записано аудіофайли для проведення аудіювання, забезпечено переклад тестових зошитів мовами національних меншин, зокрема польською, румунською, російською та іншими, змакетовано тестові зошити і бланки відповідей для учасників; 
  • здійснено друк і доставлення до пунктів проведення пробного ЗНО тестових матеріалів;
  • учасників пробного ЗНО поінформовано про різні складові процесу оцінювання. 

Важливо також зауважити, що з отриманої від учасників пробного ЗНО суми регіональні центри оцінювання якості освіти заплатили 20% податку на додану вартість (ПДВ). З огляду на норми Податкового кодексу України (стаття 192.2) зменшити сплачену суму цього податку наразі не є можливим.


Який механізм повернення коштів?

Сьогодні наша країна веде боротьбу за цілісність і незалежність, тож кожному надзвичайно важливо підтримати державу в цій боротьбі. Тому Міністерство освіти і науки України спільно з Українським і регіональними центрами оцінювання якості освіти ухвалили рішення надати можливість учасникам пробного ЗНО здійснити перерахунок тих коштів, які мають бути повернені за послугу з проведення пробного тестування, на підтримку Збройних Сил України. Ми впевнені, що кожен робить свій внесок у нашу перемогу!

Отже, учасники пробного тестування можуть не лише повернути кошти на особистий банківський рахунок, а й перерахувати їх на підтримку Збройних Сил України.

Для повернення/перерахунку коштів, сплачених за  проведення пробного ЗНО, учасники мають:

  1. Авторизуватися на спеціальному сервісі на сайті Українського або відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, зазначивши назву регіонального центру, якому було сплачено за послугу,  логін та пароль доступу до персональної сторінки учасника пробного ЗНО. Для відновлення даних від кабінету учасникам пробного ЗНО  потрібно звернутися до відповідного регіонального центру
  2. Вибрати, куди перерахувати кошти: на підтримку Збройних Сил України чи на особистий (або іншої фізичної особи) рахунок.

Якщо учасники бажають перераховувати кошти на підтримку Збройних Сил України, то за допомогою цього сервісу вони мають підтвердити згоду на переказ коштів, зазначивши свої прізвище та ім’я так, як зазначили під час реєстрації для участі в пробному ЗНО.

Якщо учасники пробного ЗНО бажають отримати кошти на особистий рахунок, то мають на сервісі виконати такі дії:

  • Зазначити платіжні реквізити отримувача коштів (це може бути учасник або інша особа). Платіжні реквізити отримувача коштів мають містити прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків, рахунок отримувача за стандартом IBAN (складається з літер UA та 27 символів).


Дізнатися IBAN можна за допомогою мобільного додатка відповідного банку. Зазвичай для цього потрібно вибрати картку ⇒ налаштування ⇒ реквізити ⇒ IBAN. Рекомендуємо скопіювати IBAN  із додатка і вставити на сервіс повернення коштів. Наполегливо просимо не зазначати його вручну, оскільки це може призвести до помилок в реквізитах, а унести зміни до згенерованої заяви буде неможливо! Дізнатися IBAN  також можна, зателефонувавши на гарячу лінію банківської установи або звернутися до відділення банку.  Докладну інструкцію, як дізнатися IBAN свого рахунка в певному  банку, описано на сайті Міністерства цифрової трансформації: thedigital.gov.ua/iban.


  • Згенерувати відповідну заяву

  • Надіслати заяву на електронну пошту регіонального центру, зазначену в заяві.

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) власника рахунку за стандартом IBAN, внесені на сервісі, мають збігатися з прізвищем, іменем, по батькові (за наявності) отримувача коштів, зазначеними учасником.

 Просимо учасників пробного ЗНО уважно перевіряти зазначені на сервісі дані, оскільки вносити зміни до згенерованої заяви не можна! 

Регіональний центр опрацьовує заяви учасників, а також переказує кошти одержувачам у порядку надходження цих заяв.

У разі неправильного заповнення заяви учасникові доведеться особисто звертатися до регіонального центру оцінювання якості освіти й очікувати опрацювання документів для повернення коштів, тому варто якнайуважніше поставитися до заповнення інформації у відповідному сервісі. 

Подiлитися новиною: