Вступні випробування 2025 року

Презентація дорожньої карти із реалізації міжнародного дослідження PISA в Україні

У грудні 2019 року будуть оприлюднені перші для України результати PISA. Вони покажуть, наскільки українські підлітки готові до викликів сучасного світу, чи є в України потенціал, бо, як відомо, компетенції молоді сьогодні визначають успішність нації завтра.

Усвідомлюючи важливість результатів PISA для розбудови системи освіти в Україні, Міністерство освіти і науки Україні ініціювало довготривале планування імплементації результатів дослідження, підтримавши розробку відповідної Дорожньої карти. Мета Дорожньої карти – окреслити стратегію довгострокової діяльності (2019 – 2021 рр.) уповноважених і зацікавлених сторін щодо збирання, аналізу, звітної репрезентації результатів PISA-2018 та реалізації заходів щодо врахування відповідних результатів в освітній практиці в Україні задля отримання максимального ефекту від участі України в дослідженні PISA-2018 та поступової підготовки підґрунтя для забезпечення готовності широкого кола освітян до участі України в наступному циклі PISA-2021 (провідна галузь циклу – математика).

Український центр оцінювання якості освіти (відповідальний за проведення PISA в Україні), офіс UNICEF в Україні, МФ «Відродження», Національна академія педагогічних наук України,  ГО «Освіторія», Державна служба якості освіти, ГО «Центр дослідження суспільства (CEDOS)», ГО «Смарт освіта» підтримали затвердження Дорожньої карти. З огляду на те, що її імплементація потребуватиме консолідованої роботи різних стейкхолдерів, 24 липня 2019 року відбудеться урочисте підписання Меморандуму про співпрацю названих організацій.

Нагадаємо, що у 2016 році Україна вперше долучилася до міжнародного дослідження якості освіти PISA. Дослідження має на меті вивчити освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учасників із читання, математики та природничо-наукових дисциплін.  Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів. PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року, його результатам довіряє увесь світ. PISA – важливий показник дієвості освітніх реформ у провідних країнах Європи, Північної й Південної Америки.

Початок: об 11:00
Місце проведення:  проспект Перемоги, 10, 1-й поверх,  м. Київ, зала засідань Колегії Міністерства освіти і науки України.
Акредитація ЗМІ: за посиланням https://cutt.ly/IZ46cN

Подiлитися новиною: