Вступні випробування 2025 року

Оприлюднено черговий випуск «PISA-2018: Україна в центрі уваги»

Аналітики Українського центру оцінювання якості освіти продовжують досліджувати дані міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Чергове число аналітичного матеріалу «PISA-2018. Україна у центрі уваги» присвячене явищу булінгу та його поширеності серед українських 15-річних підлітків.

Із випуску ви дізнаєтеся, зокрема, про таке:

  • Більше 25% учнів повідомили, що за останні 12 місяців до часу проведення дослідження (квітень—травень 2018 р.) вони хоча б один раз ставали жертвами цькування з боку інших учнів у своїх закладах освіти.
  • Хлопці частіше стикалися з випадками цькування (31%), ніж дівчата (20%).
  • Підлітки з гіршими соціально-економічними передумовами частіше потерпали від цькування, ніж інші їхні однолітки, але різниця не є істотною: жертвами булінгу з однаковою ймовірністю можуть бути як забезпечені, так і незабезпечені учні.
  • Успішність за всіма галузями PISA (читання, математика, природничо-наукові дисципліни) краща в тих учнів, які не стикалися з випадками булінгу. Середнє значення оцінки із читання в балах PISA тих учнів, які зазнали цькування, зменшується на 14 балів, а після врахування соціально-економічного статусу — на 12 балів.
  • Тип закладу освіти й місцевість, де розташований заклад, істотно не впливають на частотність проявів булінгу.
  • У середньому 80% українських учнів погодилися з тим, що цькування та залякування – це погано й що вони готові стати на захист тих, хто потерпає від булінгу.

Нагадаємо, що восени 2022 року, попри всі труднощі та завдяки всебічній підтримці міжнародних партнерів, Україна успішно провела основний етап PISA-2022. Уже невдовзі команда PISA в Україні отримає базу даних цього циклу дослідження та розпочне роботу над її аналізом для підготовки національного звіту. Оприлюднення міжнародного та національного звітів за результатами PISA-2022 заплановано на грудень 2023 року.

 

Подiлитися новиною: