Сьогодні знайомимо вас зі ще одним героєм рубрики «Історія успіху» — випускником Білоцерківського ліцею іноземних мов – гімназії № 9 Миколою Пузеєм.
Микола отримав максимально можливий результат із трьох предметів національного мультипредметного тесту (НМТ) — української мови, математики та фізики. Але, попри думку оточення, не вважає своє досягнення чимось визначним, радше цілком закономірним, як і решту своїх малих і великих досягнень, що за роки шкільного життя накопичилися в його персональній скарбничці успіху: «НМТ пройшов так, що мене вважають, та й до цього вважали, якимось генієм, хоча нічого неймовірного в моєму результаті не бачу».
Амбітний юнак щиро сподівається стати в майбутньому для когось кумиром, однак уже нині його наполегливість у справах надихає інших на досягнення вершин. І це не дивно, адже хлопець звик постійно перебувати у вирі подій, бути активним і реалізовувати свої таланти, тож весь вільний від старанного навчання в школі час заповнював ще й додатковими справами. Так, знайшов себе в учнівському самоврядуванні ліцею, де отримав почесний статус віцепрезидента. Багаторічне ж захоплення грою в шахи, що увінчалося трикратним чемпіонством області, віднедавна переросло в наставництво — почав давати приватні уроки. А ще він встигає вивчати гру на гітарі й відточує майстерність декламатора. До речі, свого часу його декламація уривка з поеми «Кавказ» мала надзвичайно великий успіх — він виборов гран-прі в конкурсі читців поезії Шевченка. Можливо, Миколі пощастить і самому стати визнаним поетом, адже час від часу він теж пише вірші, хоч і зізнається: за останній рік натхнення відвідувало нечасто, бо війна… Щоправда, підготовка до НМТ також лишала на творчість обмаль часу, адже розпочав її хлопець заздалегідь, підійшовши до справи серйозно.
Маючи хист до точних наук, Микола вивів формулу успіху на НМТ та перевірив її на власному досвіді. Вона проста: намагатися якнайкраще засвоїти шкільну програму з потрібних для вступу навчальних предметів і додатково готуватися до іспиту самостійно.
Для майбутніх учасників НМТ / ЗНО хлопець має низку порад щодо підготовки до тестувань. «Насамперед навчайтеся добре в школі. Вам точно знадобляться для іспиту знання з української мови. Тож підготовку із цього предмета починайте ще з 10 класу або й раніше».
Щодо математики Микола особливих порад не дає, бо вважає, що виконання завдань цього тесту не потребує якихось надзусиль. «Краще вчіться розв’язувати завдання підвищеної складності. Хоча, на мою думку, таких завдань на НМТ не існує, — упевнений юнак, — параметр, що був у мене у варіанті, розв’яже й восьмикласник, який ніколи параметрів не бачив». Та розуміємо: так стверджувати може лише той, хто, як і герой нашої рубрики, з математикою «на ти». Таким учасникам, уважає Микола, поглиблене вивчення математичних законів буде особливо корисним, тим паче якщо вирішено пов’язати своє життя із чимось, де математика буде потрібна.
А от щоб самостійно вивчити фізику, переконаний Микола, не варто покладатися лише на шкільні матеріали. На його думку, у пригоді стануть додаткові джерела інформації, знайдені в мережі Інтернет, наприклад, на спеціальних YouTube-каналах, де цікаво й зрозуміло пояснюють фізичні явища та закономірності. Але водночас юнак радить не просто переглядати відеоуроки, а й занотовути потрібне. І не думати, що фізика — складна наука. Насправді так лише спочатку здається, а сам процес вивчення взагалі-то є дуже цікавим, головне — скласти план, і краще почати цей процес ще з літа.
Насамкінець успішний учасник рекомендує приділити час проходженню тестів ЗНО / НМТ минулих років. Має щодо цього секрет інтенсивної підготовки напередодні тестування: «Виконуйте якомога більше завдань тестів минулих років за місяць до екзамену й повторюйте теми, які знаєте гірше за інші, — і буде вам щастя».
Історія Миколи дає розуміння того, що успіх породжує успіх, а наполегливим усміхається доля. «Себе в майбутньому я бачу впливовою та відомою людиною, яка змінить цей світ», — наостанок зізнається герой нашої рубрики. І ми щиро бажаємо йому цього, знаючи, що його неймовірне завзяття точно допоможе йому досягти поставлених цілей.