Копія документа не за вимогами – відмова в реєстрації

Третім кроком реєстрації за допомогою спеціального сервісу є завантаження в персональному кабінеті копій документів.

Звертаємо особливу увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде відмовлено в реєстрації.

Відповідно до внесених реєстраційних даних програма автоматично визначає перелік документів для завантаження. 

Проте слід пам’ятати про обов’язкові документи, без яких неможливо зареєструватися.

Отже, під час реєстрації на НМТ вам точно необхідно завантажити сканкопії та/або фотокопії таких реєстраційних документів:

  • паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  • документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтва про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • документа, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Слід також урахувати вимоги до розміру та вигляду завантажених документів. 

Кожна копія документа має бути завантажена у вигляді окремого файла (формат .jpg або .png, розмір не більше 1 МБ). Зображення повинно бути чітким і повнорозмірним (без обрізань сторін документа). Текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися. 

Наголошуємо, що кожен документ має бути збережений і завантажений у форму реєстрації окремо.

Важливо! Не можна завантажувати замість сканованої або фотокопії документа, що посвідчує особу, скриншот електронної копії документа у мобільному додатку «Дія».

У разі завантаження в персональному кабінеті учасника НМТ скриншота електронної копії документа, що посвідчує особу, неможливо перевірити достовірність даних, відображених на ньому, оскільки їх досить легко змінити, навіть не маючи особливих навичок роботи з графічними редакторами. Також зауважимо, що скриншот з електронної копії документа, що посвідчує особу, у мобільному додатку «Дія» не відповідає вимогам до завантаження копій документів у персональному кабінеті учасника НМТ, зокрема тому, що завантажений документ повинен бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу. Варто зазначити, що обов’язковою умовою для використання е-документів є зчитування QR-коду, що формується в мобільному додатку «Дія», який дійсний лише 3 хвилини в режимі реального часу.

Паспортні документи громадян України, термін дії яких закінчився в період дії воєнного стану, залишаються чинними. Тому ви можете реєструватися за ІD-карткою, яку маєте.

Також зауважимо, що тим потенційним учасникам / учасницям, які ще не мають / не отримали РНОКПП, варто подбати про його отримання. Адже це найперше, що потрібно буде зазначити під час створення персонального кабінету на сайті УЦОЯО.

Тим вступникам / вступницям, у яких виникне сумнів щодо наявності в них документів, що підтверджують достовірність РНОКПП, слід додатково перевірити, чи немає відмітки про РНОКПП у їхньому паспорті громадянина України чи паспорті громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтві про народження чи довідці про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та картці платника податків.

Якщо вступник / вступниця має свідоцтво про повну загальну середню освіту, отримане в закордонному закладі освіти, або здобуде повну загальну середню освіту в поточному році в закордонному закладі освіти   йому / їй для реєстрації потрібно взяти довідку з місця навчання (із закордонного закладу освіти) за таким зразком та оформити нотаріально засвідчений переклад цього документа.

У разі відсутності з поважної причини (викрадення, втрата тощо) документа, що підтверджує інформацію про освіту, для реєстрації на НМТ може бути використано виписку з Єдиної державної електронної бази з питань освіти щодо документів про освіту та інформації про навчання особи, яку може бути сформовано на вебсайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти за посиланням.

Докладніше про вимоги до завантаження копій документів – у розділі «Процедура реєстрації на НМТ»

Подiлитися новиною: