В Українському центрі оцінювання якості освіти розпочато прийняття пропозицій від громадських організацій щодо складу експертної комісії, що має встановити в 2020 році пороги «склав/не склав».
Поріг «склав/не склав» – це мінімальна кількість (сума) тестових балів, які за виконання сертифікаційної роботи з певного предмета зовнішнього незалежного оцінювання може отримати абітурієнт із мінімальним рівнем знань, необхідним для участі в конкурсі на зарахування до закладу вищої освіти.
Із урахуванням порога «склав/не склав» визначаються результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100 – 200 балів (рейтингові оцінки). Рейтингова оцінка встановлюється лише тим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, які подолали поріг «склав/не склав» (учасники зовнішнього незалежного оцінювання, тестовий бал яких є меншим за поріг «склав/не склав», отримують результат зовнішнього незалежного оцінювання «не склав»), мінімальна рейтингова оцінка «100 балів» відповідає значенню порогового бала «склав/не склав».
Відповідно до Положення до складу комісії, крім представників Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, закладів освіти, можуть входити представники громадських організацій.
Український центр оцінювання якості освіти пропонує громадським організаціям, мета (цілі) та напрями діяльності яких пов’язані з функціонуванням системи освіти України (об’єднання/спілки керівників та/або працівників установ/закладів систем вищої, професійно-технічної, середньої освіти, батьківської, студентської громадськості тощо), надати не пізніше 09 червня 2020 року пропозиції щодо включення представників до складу експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до закладів освіти (вимоги до надання пропозицій).
Прийняття рішення щодо включення пропонованих осіб до складу комісії здійснюватиметься на засадах збалансування інтересів різних груп освітянської спільноти та інших заінтересованих сторін (представництво географічних складових країни, структурних складових системи освіти (рівнів освіти), спрямувань громадських організацій (керівників, працівників закладів вищої, професійно-технічної, середньої освіти, батьківської, студентської громадськості)). Склад комісії буде затверджено до 22 червня 2020 року.
Довідково:
1) три засідання експертної комісії щодо встановлення порога «склав/не склав» відбуватимуться у режимі відеоконференції орієнтовно у період із 15 до 28 липня (члени комісії братимуть участь у засіданнях дистанційно з використанням сервісів Zoom);
2) залучення фахівців до роботи в комісії здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до Порядку;
3) оплата праці членів експертної комісії здійснюється відповідно до Схеми оплати праці (позиція «особа, яка бере участь у роботі колегіальних робочих органів Українського та регіональних центрів»).