Понеділок, 12 листопада 2018 року
Запитання-відповіді

Пропонуємо ознайомитися з відповідями на найбільш поширені запитання, які надходять на телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти.

ЗНО для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра

Комплект документів учні, які цьогоріч проходять ДПА у формі ЗНО, подають до закладу освіти, у якому навчаються, а решта осіб надсилає самостійно (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі.
Так. Згідно з Умовами прийому у 2018 році під час вступу до вищих навчальних закладів будуть дійсні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 і 2017 років, окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов.
Для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет (за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Для випускників минулих років обов’язкових предметів для проходження ЗНО немає.
Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.
До 1 березня в особистих кабінетах учасників буде розміщено інформацію про час і місце проведення пробного тестування.
Якщо Ви вивчаєте іноземну мову на профільному рівні, то оцінка за ДПА визначатиметься за результатами виконання усіх завдань тесту, якщо на рівні стандарту (академічному) – за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59.
У 10-х – 11-х класах усі предмети вивчають за рівнями: стандарт (академічний) і профільний. Профільний рівень означає глибше вивчення та більшу кількість уроків з цього предмета. Чи вивчаєте Ви іноземну мову на профільному рівні, можна дізнатися в учителя.
Приклади аудіоматеріалів для частини "Розуміння мови на слух" та демонстарційні варіанти тестових зошитів з іноземних мов розміщено на сайті УЦОЯО в розділі "Предмети ЗНО" та "Пробне ЗНО".
Від проходження ЗНО Ви не звільняєтеся. Щодо звільнення від проходження ДПА, то якщо Ви у поточному навчальному році отримали відповідний сертифікат, то звільняєтеся від атестації з предмета.
Ні. Результати ЗНО минулих років з іноземних мов при вступні до ВНЗ у 2018 році не зараховуватимуться.
Ні. У Наказі Міністерства освіти і науки України передбачено, що другим обов’язковим предметом має бути математика або історія України.
Учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які здобувають повну загальну середню освіту у 2018 році, обов’язково складатимуть ДПА у формі ЗНО лише з української мови.
У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Уперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.
Вам необхідно замовити виготовлення дублікату сертифіката ЗНО. З цим питанням зверніться до регіонального центру, який реєстрував Вас для участі в ЗНО http://testportal.gov.ua/regions/.
Номер і пін-код для входу на інформаційну сторінку https://zno.testportal.com.ua/info/login зазначається в сертифікаті ЗНО. Запрошення-перепустки вже розміщено на інформаційній сторінці.

ЗНО для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра

У 2018 році всі, хто бажає здобути ступінь магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», мають узяти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні з права, ТЗНПК та єдиному фаховому вступному іспиті з іноземної мови, що проходитимуть з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО. Для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 08 «Право», 24 «Сфера обслуговування» та 29 «Міжнародні відносини» треба складати єдиний фаховий вступний іспит з іноземної мови, що проходитиме з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО.
Реєстрація учасників триватиме з 14 травня до 5 червня. Основна сесія вступного випробування з іноземної мови відбудеться 11 липня, з права та ТЗНПК – 13 липня.
Інформаційні матеріали 2017 року ТЗНПК, тесту з права та правильні відповіді розміщено на сайті МОН https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2017/vstup-na-drugij-magisterskij-riven-vishoyi-osviti-za-specialnistyu-pravo-za-tehnologiyeyu-zno