Вівторок, 21 листопада 2017 року
Запитання-відповіді

Пропонуємо ознайомитися з відповідями на найбільш поширені запитання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання, які надходять на телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти.

Так. Згідно з Умовами прийому у 2018 році під час вступу до вищих навчальних закладів будуть дійсні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016 і 2017 років, окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов.
Для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ - початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет (за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Для випускників минулих років обов’язкових предметів для проходження ЗНО немає.
Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.
Якщо Ви вивчаєте іноземну мову на профільному рівні, то оцінка за ДПА визначатиметься за результатами виконання усіх завдань тесту, якщо на рівні стандарту (академічному) – за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59.
У 10-х – 11-х класах усі предмети вивчають за рівнями: стандарт (академічний) і профільний. Профільний рівень означає глибше вивчення та більшу кількість уроків з цього предмета. Чи вивчаєте Ви іноземну мову на профільному рівні, можна дізнатися в учителя.
Приклади аудіоматеріалів з англійської мови для перевірки розуміння мови на слух буде розміщено на сайті УЦОЯО впродовж листопада 2017 року.
Демонстраційні варіанти сертифікаційної роботи з іноземної мови буде розміщено на сайті УЦОЯО впродовж листопада 2017 року.
Від проходження ЗНО Ви не звільняєтеся. Щодо звільнення від проходження ДПА, то якщо Ви у поточному навчальному році отримали відповідний сертифікат, то звільняєтеся від атестації з предмета.
Ні. Результати ЗНО минулих років з іноземних мов при вступні до ВНЗ у 2018 році не зараховуватимуться.
Ні. У Наказі Міністерства освіти і науки України передбачено, що другим обов’язковим предметом має бути математика або історія України.
Учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які здобувають повну загальну середню освіту у 2018 році, обов’язково складатимуть ДПА у формі ЗНО лише з української мови.
У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Уперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.