Запитання-відповіді

Пропонуємо ознайомитися з відповідями на найбільш поширені запитання, які надходять на телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти.

ЗНО для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра

Так. Згідно з Умовами прийому 2019 року під час вступу до закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017 (окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов) і 2018 років.
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ − початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет на вибір випускника) буде зараховано як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) та математики або історії України (період ХХ − початок ХХІ століття) зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації. Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, мають пройти ДПА у формі ЗНО з двох предметів: української мови і літератури (українська мова) та математики або історії України (період ХХ − початок ХХІ століття).
Протягом 2018 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2016–2018 роках. У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2016 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікат сертифіката».
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 8 до 31 січня 2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Ні. Проходження пробного ЗНО є добровільним. Це платна послуга для учасників і неприбуткове для організаторів, його проводять коштом фізичних та юридичних осіб.

ЗНО для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) — форма вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання. Єдиний вступний іспит (ЄВІ) — форма вступного випробування з іноземної (англійської, німецької, французької або іспанської) мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.
2019 року всі, хто бажає здобути ступінь магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», мають узяти участь у єдиному фаховому вступному випробуванні з права, ТЗНПК та єдиному фаховому вступному іспиті з іноземної мови, що проходитимуть з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО. Для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знать 02 «Культура і мистецтво», спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 04 «Богослов’я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології» (крім спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення»), 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносити» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») потрібно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови, що проходитиме з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО.
2019 року при вступі до закладів вищої освіти будуть дійсні результати ЄФВВ і 2018, і 2019 року. Оцінки з англійської, німецької, французької та іспанської мов буде зараховано лише з результатів ЄВІ 2019 року.