ГоловнаПро насДержавні закупівліДоступ до публічної інформації
Громадське спостереженняДублікати сертифікатів ЗНООсобливості ЗНО-2015
Регіональні центриНормативні документиПідготовка до ЗНОЗвіти ЗНОВідповіді на запитання
АНАЛІТИКАІнформаційні сторінкиВизначення результатів ЗНОАпеляції
         
П'ятниця, 4 вересня 2015 року

Головна


Довідкові телефони

Телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 486-09-62 

працює
з 09-00 до 18-00 

у п᾿ятницю

з 09-00 до 16-45 Щодо проведення прес-конференції

27 серпня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні: ситуація та перспективи» за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука

 Відділ інформації та комунікації з громадськістю

Колектив Українського центру оцінювання якості освіти висловлює цілковиту підтримку директорові Ігорю Лікарчуку й висловлює рішучий протест спробам силовиків дискредитувати систему зовнішнього незалежного оцінювання в Україні

Учора ми не мали можливості зробити жодних заяв, оскільки під час проведення слідчих дій були позбавлені можливості користуватися будь-якими засобами зв’язку.

Ми віримо в чесність і непідкупність директора Українського центру Ігоря Лікарчука й обурені тим, що бездоказово кинуто звинувачення системі зовнішнього незалежного оцінювання.

Створення системи ЗНО є результатом чи не єдиної успішно зреалізованої реформи за часів незалежності. Проведення тестування для вступу до вищих навчальних закладів багато років поспіль дозволяє українським абітурієнтам, продемонструвавши реальний рівень знань, вступити до обраного вищого навчального закладу. Відгуки вже кількох мільйонів українських молодих людей, їхніх батьків і вчителів свідчать, що ЗНО здійснило їхні мрії, дозволило повірити в існування справедливості, довело, що чесність і копітка праця цінуються в нашому суспільстві. Педагоги й журналісти неодноразово наголошували, що в Україні виникла молода генерація впевнених у своїй спроможності людей, які прагнуть змін, роблять ці зміни й несуть за них відповідальність, – генерація, яка пройшла через ЗНО. Саме ці молоді люди стали осердям  та інтелектуальним рушієм Євромайдану, а пізніше – добровольцями й волонтерами в час війни на сході. Представники цієї молодої генерації вірять в існування справедливості, тому сміливо пишуть петиції, збирають мітинги, контактують у соцмережах, створюють ініціативні групи для особистого спілкування з директором УЦОЯО з різних питань зовнішнього оцінювання. Вони завжди розраховують на відверті й обґрунтовані відповіді на свої запитання й претензії. І такі відповіді вони завжди отримують, бо система, яка покликана забезпечувати справедливість, сама є справедливою.

Не є таємницею, що такі умови вступу перешкоджають десятиліттями виплеканим корупційним схемам, коли, домовившись із членом приймальної комісії, попрацювавши з «правильним» репетитором з цього вишу або просто користуючись родинними зв’язками, «потрібні» вступники легко ставали студентами «потрібних» університетів.

Український центр оцінювання якості освіти постійно відчуває на собі шалений тиск з боку всіх, для кого зовнішнє оцінювання є кісткою в горлі. За понад 10 років існування системи ЗНО звучало багато різних звинувачень, висловлювалися підозри щодо справедливості оцінювання, проте жодного разу нікому не вдалося довести ці підозри.

Звинувачення зазвичай звучать з боку тих, хто не задоволений результатами, кого позбавили можливості «заробляти» під час вступної кампанії, а інколи й від тих, хто «щось десь колись від когось чув». А ще є люди, які свято вірять, що все в нашій країні можна вирішити через хабарі чи впливові зв’язки, і намагаються перенести цей принцип на систему зовнішнього оцінювання. Отримавши відмову, зачаївши зло та образу, вони починають кидати безпідставні звинувачення, намагаючись очорнити всю систему.

Проте система вистояла, незважаючи на всі перешкоди. Переважна більшість українських абітурієнтів і їхніх батьків підтримує зовнішнє оцінювання, адже завдяки йому здібні діти зі звичайних родин, з різних куточків нашої країни, з найвіддаленіших містечок і сіл змогли взяти участь у справедливому рейтинговому відборі абітурієнтів і вступити до омріяних вишів.

Можливо, кидаючи зараз тінь на керівництво Українського центру, ті, хто це робить, свідомо чи несвідомо має на меті знищити систему ЗНО взагалі й повернутися до часів, коли без хабарів до вишів годі було вступити?

Розцінюємо проведення представниками силових структур «спецоперації» в офісах Українського центру на самому початку вступної кампанії як грубий тиск на директора й адміністрацію Центру, намагання очорнити діяльність нашої установи та спробу знищити систему ЗНО загалом. 

Уважаємо, що такі дії дискредитують усіх працівників Українського центру, а також тисячі освітян, яких так чи інакше залучено до процесу ЗНО, які повірили в справедливість такої системи оцінювання і робили все для її функціонування.

Віримо, що українське суспільство не дозволить знищити результат  дієвої освітньої реформи і вимагатиме відкритого, чесного та справедливого розслідування ситуації, а у випадку недоведення звинувачень – вибачення перед людьми, чесність і порядність яких була піддана сумніву.

 


Увага!

Із технічних причин Український та регіональні центри оцінювання якості освіти тимчасово не мають можливості вносити зміни до персональних даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання, виготовляти дублікати сертифікатів та довідки з результатами.


Хроніка подій

20 липня 2015 р.

У розділі «АНАЛІТИКА» можна ознайомитись із рейтингом загальноосвітніх навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2015 року.


15 липня 2015 р.

Прес-конференція «Підсумки та уроки ЗНО-2015»


15 липня 2015 р.

Оголошення результатів та терміни подання апеляційних заяв щодо результатів додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, географії, фізики, хімії. 


8 липня 2015 р.

Оголошення результатів та терміни подання апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з географії, хімії, а також додаткової сесії з математики, біології, англійської мови, російської мови та повторної додаткової сесії з української мови і літератури


7 липня 2015 р.

Визначено пороговий бал «склав/ не склав» із географії та хімії


3 липня 2015 р.

Оголошення результатів та терміни подання апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови, біології, історії України, фізики, а також з німецької, французької та іспанської мов (додаткова сесія).  


2 липня 2015 р.

Визначено пороговий бал «склав/не склав» з російської мови, біології, історії України, фізики


26 червня 2015 р.

До відома абітурієнтів, які проходили зовнішнє незалежне оцінювання з хімії


25 червня 2015 р.

Оголошення результатів та терміни подання апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської) та математики.


24 червня 2015 р.

Визначено пороговий бал «склав/не склав» з іноземних мов та математики


22 травня 2015 р.

Інформація для керівників загальноосвітніх навчальних закладів


13 травня 2015 р.

Оголошення результатів та терміни подання апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури


12 травня 2015 р.

Визначено пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури


8 травня 2015 р.

До уваги учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури


6 травня 2015 р.

Результати експрес-аналізу виконання окремих завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури


6 травня 2015 р.

До уваги абітурієнтів, які складали тест із української мови і літератури 24 квітня 2015 року


5 травня 2015 р.

Роз᾿яснення щодо оцінювання завдань № 29-33 сертифікаційної роботи з української мови і літератури 


8 квітня 2015 р.

Встановлено поріг «склав/не склав» пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури


30 березня 2015 р.

Порядок видачі засвідчених копій виконаних сертифікаційних робіт


17 березня 2015 р.

Про підсумки реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні під час основної сесії


5 березня 2015 р.

Вебінар щодо особливостей визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році


20 лютого 2015 р.

Щодо завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні


11 лютого 2015 р.

Про визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році


4 лютого 2015 р.

Щодо формування реєстраційної картки без маркування штрих-кодом


29 січня 2015 р.

Інформація для осіб, які проживають на території Автономної Республіки Крим і хочуть узяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні


16 січня 2015 р.

До уваги керівників загальноосвітніх навчальних заклдадів, що формують комплекти реєстраційних документів випускників, які проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання


16 січня 2015 р.

Для абітурієнтів, які хочуть узяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні та проживають на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження


13 січня 2015 р.

Проведення онлайн-вебінару 14 січня


17 грудня 2014 р.

Про надання офіційних коментарів щодо організації та проведення зовнішнього оцінювання


17 грудня 2014 р.

Підписано Меморандум про співпрацю з Cambridge English Language Assessment 


16 грудня 2014 р.

16 грудня відділом оперативної поліграфії Українського центру оцінювання якості освіти розпочато друк тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року


16 грудня 2014 р.

Пропонуємо ознайомитися із системою захисту інформації в Українському центрі оцінювання якості освіти

 Відділ інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО

5 грудня 2014 р.

Проведення онлайн-вебінару 10 грудня 2014 року


28 листопада 2014 р.

Про обговорення питань, що стосуються результатів і перспектив проведення зовнішнього оцінювання, на колегії МОН


21 листопада 2014 р.

Громадянська мережа ОПОРА пояснює, як формуватиметься конкурсний бал вступника в 2015 році


19 листопада 2014 р.

ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ сертифікаційних робіт базового та поглибленого рівнів з української мови і літератури та математики


27 жовтня 2014 р.

Звернення Українського центру оцінювання якості освіти до директорів загальноосвітніх навчальних закладів


20 жовтня 2014 р.

Щодо характеристик сертифікаційних робіт та критеріїв оцінювання завдань з рогорнутою відповіддю


7 жовтня 2014 р.

Щодо обговорення Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти


22 серпня 2014 р.

Про проведення зовнішнього аудиту банка тестових завдань УЦОЯО                                                                                                                                                    


Використання матеріалів, поданих на сайті www.testportal.gov.ua, передбачає посилання на УЦОЯО.
© Український центр оцінювання якості освіти 2007-2015