ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Хто може реєструватися для участі в ЗНО в додатковий період реєстрації?
У межах часу, відведеного для додаткового періоду реєстрації (3-20 травня), здійснюється подання документів особами, які:

  • брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;
  • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;
  • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
  • мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).
Як дізнатися адресу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання?
Запрошення-перепустки із адресами пунктів тестування будуть розміщені на інформаційних сторінках до 30 квітня.
Які дані потрібно вводити для входу на інформаційну сторінку?
Номер і пін-код для входу на інформаційну сторінку зазначається в сертифікаті ЗНО, який учасники отримують поштою від регіонального центру, у разі успішної реєстрації.
Чи прийматимуться для вступу до ЗВО 2019 року сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти минулих років?
Так. Згідно з Умовами прийому 2019 року під час вступу до закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017 (окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов) і 2018 років.
Які предмети є обов’язковими для проходження ЗНО 2019 року?
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ − початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет на вибір випускника) буде зараховано як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) та математики або історії України (період ХХ − початок ХХІ століття) зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації. Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Чи буде англійська мова обов’язковою для проходження ЗНО 2019 року?
Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.
Зі скількох предметів 2019 року учні закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти обов’язково мають пройти ДПА?
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, мають пройти ДПА у формі ЗНО з двох предметів: української мови і літератури (українська мова) та математики або історії України (період ХХ − початок ХХІ століття).
Як можна отримати дублікат сертифіката ЗНО 2017, 2018 років?
Протягом 2019 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2017, 2018 роках.
У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2017 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікат сертифіката».
Коли можна зареєструватися для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні?
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 8 до 31 січня 2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Проходження пробного ЗНО є обов’язковим?
Ні. Проходження пробного ЗНО є добровільним. Це платна послуга для учасників і неприбуткове для організаторів, його проводять коштом фізичних та юридичних осіб.