ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Чи буде змінено терміни реєстрації у зв’язку із запровадженням карантину?
Порядок реєстрації для участі у ЗНО-2020 та її терміни реєстрації не змінюватимуться. Відтак останній день для надсилання реєстраційних документів до відповідного регіонального центру – 24 березня 2020 року. Дату подання документів визначатимуть за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.
Як дізнатися, чи зареєстрували особу для участі у ЗНО?
Перевірити, на якому етапі опрацювання документи можна за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів». Для цього потрібно увести на сервісі номер реєстраційної картки, який зазначений у контрольно-інформаційному листі.
Як можна оскаржити відмову в реєстрації для участі в ЗНО?
У разі отримання від регіонального центру відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особа може оскаржити рішення регіонального центру. Для цього необхідно подати до Українського центру протягом чотирнадцяти календарних днів з дня завершення реєстрації апеляційну заяву щодо відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. У 2020 році останній день подачі таких заяв – 7 квітня.
Чи можливо змінити перелік навчальних предметів для проходження ЗНО?
Внести зміни до реєстраційних даних можна тільки після отримання від регіонального центру Сертифіката ЗНО. Перереєстрація триває до 24 березня 2020 року. Для перереєстрації потрібно внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вхід до сервісу – за номером і PIN-кодом Сертифіката. Після цього потрібно  оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було зроблено під час реєстрації.
На яку адресу надсилають лист із Сертифікатом ЗНО?
Випускникам минулих років індивідуальні конверти надсилають на адресу, зазначену в реєстраційній картці. Випускникам системи середньої освіти поточного навчального року – на адресу закладу освіти, де вони навчаються.
Чи прийматимуть для вступу до ЗВО 2020 року сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти минулих років?
Згідно з проектом Умов прийому 2020 року під час вступу до навчальних закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати ЗНО 2017 (окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов) 2018 і 2019 років.
ЗНО з яких предметів є обов’язковим для проходження 2020 року?
Для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2020 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковим є проходження ДПА у формі ЗНО із трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ − початок ХХІ століття), один навчальний предмет на вибір випускника. Результати ЗНО з цих предметів буде зараховано як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Чи буде ДПА/ЗНО з математики обов’язковим 2020 року?
Ні. Проходження ДПА у формі ЗНО з математики стане обов’язковим 2021 року.
Зі скількох предметів учні закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти обов’язково мають пройти ДПА 2020 року?
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2020 року здобудуть повну загальну середню освіту, мають пройти ДПА у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ − початок ХХІ століття), один навчальний предмет на вибір випускника.
Як можна отримати дублікат сертифіката ЗНО 2017, 2018, 2019 років?
Протягом 2019 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2017–2019 роках. У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2016 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікат сертифіката»