Вівторок, 18 грудня 2018 року
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ЗНО
Так. Згідно з Умовами прийому 2019 року під час вступу до закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017 (окрім результатів ЗНО з англійської, французької, німецької, іспанської мов) і 2018 років.
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ − початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет на вибір випускника) буде зараховано як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти. Учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова) та математики або історії України (період ХХ − початок ХХІ століття) зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації. Для випускників минулих років не визначено обов’язкових предметів для проходження ЗНО.
Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.
Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які 2019 року здобудуть повну загальну середню освіту, мають пройти ДПА у формі ЗНО з двох предметів: української мови і літератури (українська мова) та математики або історії України (період ХХ − початок ХХІ століття).
Протягом 2018 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють відновлення та заміну сертифікатів ЗНО, що були видані у 2016–2018 роках. У разі втрати сертифіката, що був виданий до 2016 року, Український центр оцінювання якості освіти виготовляє витяг з відомостей результатів ЗНО. Порядок отримання документів описано в розділі «Дублікат сертифіката».
Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 8 до 31 січня 2019 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Ні. Проходження пробного ЗНО є добровільним. Це платна послуга для учасників і неприбуткове для організаторів, його проводять коштом фізичних та юридичних осіб.