Незалежне тестування

Відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації змогли взяти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації тривала з 30 січня по 13 лютого 2023 року, вчителів математики та української мови і літератури –упродовж 01–11 серпня.

Український центр оцінювання якості освіти провів незалежне тестування для вчителів:

  • початкових класів 11 березня;
  • математики та української мови і літератури 9 вересня.
НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ФАХОВИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ФАХОВИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ УЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

Напередодні тестування
Радимо ознайомитися з адресою пункту тестування та маршрутами доїзду до нього.
Інформацію про місце, дату та час проведення незалежного тестування буде зазначено в листі-виклику, який розміщують в кабінеті учасника сертифікації не пізніше ніж за тиждень до початку незалежного тестування.


У день тестування
Учаснику/ці сертифікації варто заздалегідь підготувати і взяти із собою:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • лист-виклик;
  • дві-три ручки з чорнилом чорного кольору;
  • маленьку прозору пляшку з питною водою (за бажанням).

Завчасно прибути до пункту тестування. Із 10:15 до 10:50 здійснюватиметься допуск учасників/учасниць сертифікації до пункту тестування.
Увага! Учасники/ці сертифікації, які прибули після 10:50, до пункту тестування не допускаються.


У пункті тестування
На вході до пункту тестування потрібно показати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • лист-виклик.

Увага! Копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, не дає права на допуск учасника/ці сертифікації до пункту тестування.
Учасник/ця сертифікації, документи якого/якої містять розбіжності в персональних даних, повинен/повинна також надати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) та/або свідоцтва про шлюб, та/або розірвання шлюбу).
У разі оголошення повітряної тривоги під час допуску учасників сертифікації до пункту тестування час допуску змінюється залежно від тривалості повітряної тривоги.
Під час повітряної тривоги учасники сертифікації та персонал пункту тестування перебувають в укритті цивільного захисту.
Номер аудиторії для учасників/учасниць сертифікації зазначається в алфавітному списку учасників сертифікації, що розміщується в пункті тестування. Номер робочого місця зазначається в аудиторному списку учасників сертифікації, що вивішується на(біля) вхідних дверях(ей) до аудиторії.
До початку виконання тесту старший інструктор видасть Картку учасника сертифікації, в якій відповідальний за пункт проведення зовнішнього оцінювання обов’язково має поставити відмітку про участь у незалежному тестуванні фахових знань і вмінь.
Протягом часу, відведеного на виконання тесту, учасникам сертифікації заборонено спілкуватися (у тому числі за межами аудиторії / під час оголошеної повітряної тривоги) з іншими учасниками сертифікації щодо завдань тесту; виносити матеріали незалежного тестування з аудиторії; мати при собі або на своєму робочому місці засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою незалежного тестування, копіювати / фотографувати завдання тесту, персоналізувати бланк відповідей. У разі порушення процедури проведення тестування учасник сертифікації має здати матеріали незалежного тестування та залишити пункт тестування.
У разі оголошення повітряної тривоги під час виконання тестових завдань роботу над тестом призупиняють. Учасники сертифікації мають, дотримуючись вказівок персоналу пункту тестування, пройти до укриття цивільного захисту і перебувати в ньому до повідомлення про завершення повітряної тривоги. Після отримання сповіщення про закінчення повітряної тривоги учасники сертифікації повертаються до пункту тестування. Час тривалості повітряної тривоги буде додано до часу, відведеного на проходження тесту.
Увага! По завершенню роботи над тестом учасник/ця сертифікації повинен/повинна здати старшому інструктору бланк відповідей.


Після проходження тестування
Результати незалежного тестування та інформація про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації не пізніше ніж через 18 календарних днів після його проведення.
У разі виникнення сумнівів щодо правильності встановлення результату незалежного тестування, учасник/ця сертифікації може упродовж трьох календарних днів після оголошення результатів незалежного тестування (із урахуванням дня офіційного оголошення) подати апеляційну заяву щодо результатів незалежного тестування до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти. Розгляд такої заяви здійснюється протягом семи календарних днів із дня її отримання.
Детальніша інформація  – за посиланням.