НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКИХ ДИСЦИПЛІН

Зміст тесту для вчителів історії визначено Програмою незалежного тестування, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України.

Тест міститиме 80 завдань чотирьох форм: з вибором однієї правильної відповіді (69 завдань), на встановлення відповідності («логічні пари») (4 завдання), на встановлення правильної послідовності (4 завдання) та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (3 завдання), – на виконання яких буде відведено 180 хвилин.

Левова частка завдань тесту  для вчителів історії та громадянських дисциплін  (78 %) стосуватиметься розділу Програми «Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)». Так, аж 47 % від загальної кількості завдань перевірятимуть систему теоретичних знань з предметів та інтегрованих курсів громадянської й історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство», необхідну для реалізації вимог державних стандартів середньої освіти.

Однакову частку від кількості завдань тесту відведено питанням організації освітнього середовища та навичкам управління освітнім процесом (по 9 %), найменшу – навичкам партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (4 %).

Оцінювання здійснюватимуть відповідно до схеми нарахування балів: 

  • по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді;
  • по 1 тестовому балу за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару») у завданнях на встановлення відповідності;
  • 3 тестові бали за правильно вказану послідовність усіх подій (явищ, фактів, процесів тощо) у завданнях на встановлення правильної послідовності;
  • по 1 тестовому балу – за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих у завданнях з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді. 

 Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 106.

Для підготовки до тестування рекомендуємо використовувати матеріали минулих років, які розміщено у відповідному розділі. Цьогорічні завдання незалежного тестування відрізнятимуться, проте ознайомившись із тестами минулих років учасники сертифікації зможуть потренуватися виконувати типові завдання.