Російська мова

У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання з російської мови відбулося 06 червня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати російську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з російської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з російської мови налічує 51 завдання різних форм та складається з двох частин: частина 1 містить 50 завдань, частина 2 – одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали російську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови були розміщені на інформаційних сторінках учасників до 19 червня 2017 року.

 

На даний час в розділі розміщена інформація, що була актуальна під час проведення ЗНО у 2017 році.