Правила проведення НМТ

НАПЕРЕДОДНІ ТЕСТУВАННЯ

Радимо учасникам національного мультипредметного тесту (НМТ) заздалегідь ознайомитися з адресою тимчасового екзаменаційного центру (ТЕЦ) та маршрутами доїзду до нього.

Інформацію про місце, дату та час проведення НМТ зазначено в запрошенні, яке розміщено в персональному кабінеті учасника НМТ.

Початок тестування для учасників, які проходитимуть НМТ в Україні, зазначено за київським часом, а для учасників, які під час реєстрації виявили бажання проходити НМТ за кордоном, ー за місцевим часом населеного пункту, де розташований ТЕЦ. 

Для допуску до ТЕЦ учаснику / учасниці потрібно мати такі документи:

  • Сертифікат; 
  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу; 
  • запрошення. 

Учасникам обов’язково потрібно взяти із собою документ, що посвідчує особу, сертифікат НМТ, запрошення, ручку (папір для чернеток видадуть у ТЕЦ), питну воду, перекус (за бажанням). А тим, хто проходитиме тестування в Україні, варто взяти також теплий одяг, що може знадобитися в разі тривалого перебування в укритті.

Допуск учасників НМТ до ТЕЦ припиниться за 10 хвилин до початку тестування. Якщо учасник / учасниця запізниться, його / її не буде допущено до проходження НМТ.

 

ПІД ЧАС ПРОХОДЖЕННЯ ТЕСТУВАННЯ

Вимкнені мобільні телефони та інші заборонені предмети учасники мають залишити в спеціально відведеному місці в аудиторії. 

Рекомендуємо уважно слухати промову інструктора. У разі потреби звертатися до нього по допомогу.  

В аудиторії ТЕЦ для кожного учасника / учасниці буде обладнано індивідуальне робоче місце з компʼютером, підʼєднаним до мережі Інтернет і налаштованим для тестування. На компʼютері буде відкрита стартова сторінка сервісу, у якому учасники НМТ проходитимуть тест. Старший інструктор в аудиторії видасть кожному учаснику / кожній учасниці індивідуальну картку учасника / учасниці тестування, на якій будуть зазначені логін і пароль для входу в сервіс. Перш ніж натиснути на кнопку «Увійти», варто уважно перевірити уведені логін та пароль.

Після цього відкриється персональна сторінка, у правому верхньому куті якої будуть зазначені прізвище, імʼя, по батькові (за наявності) учасника / учасниці. Ці дані потрібно перевірити. Якщо є помилка  – повідомити про це інструктора. 

Після натискання на кнопку «Перейти до тесту», відкриється головна сторінка. На головній сторінці буде розміщено три вкладки: «Іспит», «Довідкові матеріали» та «Інструкція». До будь-якої з них можна перейти в будь-який момент під час тестування.

Для того щоб розпочати виконувати тестові завдання, потрібно послідовно виконувати дії, які скаже інструктор. 

Відлік часу розпочнеться з моменту натискання на кнопку «Розпочати роботу над тестом». Для виконання всіх завдань учасники матимуть 240 хвилин. Під час першого етапу тестування потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, під час другого – з історії України та навчального предмета на вибір. На кожний етап тестування відведено по 120 хвилин. Між ними передбачено перерву тривалістю 20 хвилин. Під час кожного етапу тестування учасники / учасниці зможуть самостійно розподіляти час між предметами. 

Варто уважно читати правила виконання кожного завдання, текст самого завдання й варіанти відповіді. За потреби можна скористатися аркушем-чернеткою. 

Після позначення відповіді обов’язково потрібно натиснути на кнопку «Зберегти відповідь». Якщо цього не зробити – відповідь не буде зараховано.

Для завершення роботи над тестом учасник / учасниця має натиснути на кнопку «Завершити роботу над тестом». Сервіс ще раз перепитає, чи дійсно потрібно завершити тест. Натиснувши на кнопку «Так, завершити роботу», учасники НМТ вже не зможуть повернутися до виконання завдань.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. 

Докладніше про роботу з тестувальником – у відеоінструкції. Цей матеріал було підготовлено минулого року, проте основні функції тестувальника залишилися незмінними.

У разі технічних несправностей із комп’ютером, некоректної роботи програми, виникнення будь-яких інших нестандартних ситуацій учасникам варто одразу звертатися до інструктора. 

Під час тестування учасник / учасниця має право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії. Час, який учасник / учасниця проведе за межами аудиторії, йому / їй не буде додано до часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи. 

Протягом часу, відведеного на проведення НМТ, учасникам заборонено мати при собі пристрої зчитування, обробки, відтворення інформації, а також рукописні та друковані матеріали, що не передбачені порядком проведення НМТ.

Якщо учасник / учасниця виявив / виявила факти порушення процедури проведення НМТ, він / вона має право подати заяву щодо порушення процедури (за бажанням у заяві варто вказати на потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій) до моменту виходу з ТЕЦ. 

У разі отримання сповіщення про повітряну тривогу під час проведення НМТ інструктор аудиторії зупинить для всіх учасників роботу над тестом, при цьому відповіді учасників збережуться, а час, який залишився до завершення НМТ, у сервісі зупиниться. Учасники та персонал пункту тестування перейдуть до укриття. Після завершення тривоги вони повернуться до аудиторій у ТЕЦ і учасники продовжать виконувати завдання тесту. 

Якщо повітряна тривога триватиме менше ніж 2 год 30 хв (сумарно для обох етапів тестування) – учасники зможуть повернутися і продовжити виконання завдань НМТ. Якщо ж довше  ― відповідальний за ТЕЦ матиме вирішити з відповідним регіональним центром оцінювання якості освіти питання щодо доцільності продовження тестування в ТЕЦ з урахуванням часу, що залишився до завершення виконання завдань учасниками.

Якщо  тестування буде зупинено, учасники / учасниці матимуть змогу пройти НМТ  під час додаткових сесій. Для цього потрібно буде подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій. Її можна буде подати до моменту виходу з ТЕЦ через відповідального за ТЕЦ або самостійно протягом трьох робочих днів з урахуванням дня проведення основної сесії НМТ.

Більше про цьогорічні особливості проходження НМТ – у відеокоментарі директорки Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко. 

 

ПІСЛЯ ТЕСТУВАННЯ

Якщо учасник / учасниця брав / брала участь в основній сесії НМТ, але не зміг / не змогла розпочати або завершити роботи над тестом через поважні причини (різке погіршення стану здоров’я, дочасне припинення процедури НМТ, виникнення в ТЕЦ обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров’я учасників), потрібно протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву щодо участі в додатковій сесії (у разі якщо таку заяву не було подано в день проведення НМТ до моменту виходу із ТЕЦ). 

Якщо з поважних причин учасник / учасниця не зміг / не змогла взяти участі в основній сесії НМТ, він / вона  також має протягом трьох робочих днів із дня проведення тестування, коли мав / мала проходити НМТ, подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву щодо участі в додатковій сесії НМТ та документ, який підтвердить причину неявки. 

Результати учасників  основних сесій НМТ буде розміщено в персональних кабінетах   до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.