ГоловнаПро насДержавні закупівліДоступ до публічної інформації
Громадське спостереженняДублікати сертифікатів ЗНООсобливості ЗНО-2015
Регіональні центриНормативні документиЗвіти ЗНОВідповіді на запитання
Інформаційні сторінкиВизначення результатів ЗНОАпеляціїПідготовка до ЗНО
         
П'ятниця, 22 травня 2015 року

ГоловнаГрафік ЗНО-2015

Основна сесія
24 квітня українська мова
і література
3 червня французька мова
5 червня німецька мова
8 червня іспанська мова
10 червня англійська мова
12 червня математика
15 червня російська мова
17 червня біологія
19 червня історія України
22 червня фізика
24 червня географія
26 червня хімія
Додаткова сесія
9 червня українська мова
і література
18 червня французька мова
23 червня німецька мова
25 червня іспанська мова
30 червня англійська мова
1 липня математика
2 липня російська мова
3 липня біологія
6 липня історія України
7 липня фізика
8 липня географія
9 липня хімія


Довідкові телефони

Телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти

(044) 486-09-62 

працює
з 09-00 до 18-00 

у п᾿ятницю

з 09-00 до 16-45 


Прийом громадян директором

Вівторок, з 10-00 до 13-00.


Шановні абітурієнти!

Чергове засідання апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти відбудеться 23 травня 2015 року за адресою: м. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 5 (третій поверх). Початок о 09.30.

На засіданні розглядатимуться апеляційні заяви щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.

Список осіб, заяви яких розглядатимуться на засіданні, розміщеноТУТ


Шановні абітурієнти!

Чергове засідання апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти відбудеться 22 травня 2015 року за адресою: м. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 5 (третій поверх). Початок о 09.00.

На засіданні розглядатимуться апеляційні заяви щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури.

Список осіб, заяви яких розглядатимуться на засіданні, розміщеноТУТ


Список осіб, апеляційні заяви яких розглядалися на засіданні апеляційної комісії 21 травня 2015 року, розміщеноТУТ


 Список осіб, апеляційні заяви яких розглядалися на засіданні апеляційної комісії 19 травня 2015 року, розміщеноТУТ


Визначено пороговий бал «склав/не склав» з української мови і літератури

Відбулося засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, на якому визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури. За результатами статистично-математичних розрахунків Українським центром оцінювання якості освіти було запропоновано членам комісії встановити пороговий бал, що відповідає 25-ти тестовим балам. У цьому разі його б не подолали 13,3 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення знизити пороговий бал до 22-ох тестових балів, що дасть можливість його подолати 91,6 % учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

У зв’язку із прийнятим експертною комісією рішенням про зміну розрахунку порогового бала результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури будуть оголошені 13 травня.

Відеозапис засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, під час якого було встановлено поріг «склав/не склав» для зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, можна переглянути на Освітньому порталі «Педагогічна преса».

 Відділ інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО

До уваги учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які складали тест із української мови і літератури!

У зв’язку з неоднозначним трактуванням рішення апеляційної комісії щодо оцінювання завдань № 29-33 тесту з української мови і літератури роз’яснюємо таке.

У міжнародній практиці використання тестових технологій під час педагогічного оцінювання достатньо часто трапляються випадки, коли за результатами виконання учасниками робіт окремі завдання тестів виявляються такими, що мають незадовільні психометричні характеристики. Причинами незадовільних характеристик можуть бути помилки в завданнях, високий рівень складності та ряд інших. У подібних випадках задля забезпечення справедливості всім учасникам або зараховується однакова кількість балів (незалежно від наданого варіанта відповіді), або вилучаються проблемні завдання з тесту. Такі рішення не впливають на місце абітурієнта в кінцевому рейтингу, тому що застосовуються до всіх учасників.

Подібні випадки в попередні роки також мали місце в українській системі зовнішнього оцінювання. Тоді всім учасникам тестування зараховувалася однакова кількість балів за окремі завдання з незадовільними психометричними характеристиками. Аналогічною виявилася ситуація і цього року, коли три завдання в тесті з української мови і літератури отримали незадовільні психометричні характеристики. Поява незадовільних психометричних характеристик у тесті з української мови і літератури, на думку експертів, зумовлена тим, що учасники оцінювання не були готові до виконання подібних завдань, хоч вони повністю відповідають вимогам державних стандартів і програмі зовнішнього оцінювання.


До уваги учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури!

8 травня відбулися засідання фахової предметної комісії з української мови та апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти, на яких розглядалося питання про завдання №29-33 тесту з української мови і літератури.

Усі експерти-члени фахової предметної комісії повторно підтвердили правильність відповідей до всіх завдань тесту з української мови, які були ухвалені на засіданні комісії 24 квітня 2015 року. Також вони ухвалили рішення вважати інші варіанти відповідей до завдань №29-33, що їх дали учасники зовнішнього незалежного оцінювання, неправильними, «оскільки вони не випливають зі змісту тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…». Експерти, проаналізувавши психометричні характеристики завдань № 29-33 до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…», також ухвалили визнати можливим, крім правильного, оцінити в 1 (один) бал варіант відповіді до завдання №31 та до завдання №32, які за своїми психометричними показниками мають найвищу частотність вибору; визнати доцільним урахувати результати виконання завдань № 29-33 для державної підсумкової атестації з української мови.

На засіданні апеляційної комісії уважно проаналізовано ухвалу фахової предметної комісії та психометричні характеристики завдань, про які йде мова. Погоджуючись із висновками фахової предметної комісії, але беручи до уваги, що ці завдання мають незадовільні психометричні характеристики, апеляційна комісія прийняла такі рішення: завдання до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей…» не враховувати під час визначення результатів державної підсумкової атестації;  за виконання кожного із завдань №29, 31, 32 усім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання зарахувати по 1 (одному) балу; завдання №30, 33 оцінювати за відповідями, визначеними фаховою предметною комісією з української мови.

 Відділ інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО

Хроніка подій

13 травня 2015 р.

Оголошення результатів та терміни подання апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури


6 травня 2015 р.

Результати експрес-аналізу виконання окремих завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури


6 травня 2015 р.

До уваги абітурієнтів, які складали тест із української мови і літератури 24 квітня 2015 року


8 квітня 2015 р.

Встановлено поріг «склав/не склав» пробного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури


30 березня 2015 р.

Порядок видачі засвідчених копій виконаних сертифікаційних робіт


28 березня 2015 р.

Інформація для осіб, які проживають або проживали на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також осіб із числа учасників антитерористичної операції


17 березня 2015 р.

Про підсумки реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні під час основної сесії


5 березня 2015 р.

Вебінар щодо особливостей визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році


20 лютого 2015 р.

Щодо завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні


11 лютого 2015 р.

Про визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році


4 лютого 2015 р.

Щодо формування реєстраційної картки без маркування штрих-кодом


29 січня 2015 р.

Інформація для осіб, які проживають на території Автономної Республіки Крим і хочуть узяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні


16 січня 2015 р.

До уваги керівників загальноосвітніх навчальних заклдадів, що формують комплекти реєстраційних документів випускників, які проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання


16 січня 2015 р.

Для абітурієнтів, які хочуть узяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні та проживають на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження


13 січня 2015 р.

Проведення онлайн-вебінару 14 січня


17 грудня 2014 р.

Про надання офіційних коментарів щодо організації та проведення зовнішнього оцінювання


17 грудня 2014 р.

Підписано Меморандум про співпрацю з Cambridge English Language Assessment 


16 грудня 2014 р.

16 грудня відділом оперативної поліграфії Українського центру оцінювання якості освіти розпочато друк тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року


16 грудня 2014 р.

Пропонуємо ознайомитися із системою захисту інформації в Українському центрі оцінювання якості освіти

 Відділ інформації та комунікації з громадськістю УЦОЯО

5 грудня 2014 р.

Проведення онлайн-вебінару 10 грудня 2014 року


Використання матеріалів, поданих на сайті www.testportal.gov.ua, передбачає посилання на УЦОЯО.
© Український центр оцінювання якості освіти 2007-2015